Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Pokračovanie krváku z roku 2006 je hovadina plná logických dier, kŕčovitosti a postráda akúkoľvek atmosféru. Najviac ma položilo, že hlavní hrdinovia sú tu vojaci, ktorí sa chovajú ako keby vyliezli z pomocnej školy. Pochybujem že takí blbovia niekedy úspešne prešli základným výcvikom, pretože niektorí z nich si tu aj zbrane nechajú ukradnúť a jeden z nich dokonca omylom zastrelí vlastného veliteľa. Skrátka a jasno tí zdegenerovaní mutanti majú v hlavách viacej rozumu ako naši hlavní hrdinovia. Radšej nebudem komentovať rádoby šokujúci záver, ktorý je trapný jak stierač na ponorke. ()

Soweek

Tady na tom se dala skazit jenom jediná věc a to, že už to nerežíroval Aja. Ty ostatní chyby se už odvíjejí právě pod toho. To že si cvičení američtí vojáci odkládají své zbraně a chodí na záchod po jednom, když ví, že všude kolem nich pobýhaj špatní pánové, co jim chtějá ublížit, to bych ještě zkousl, ale pána co vyleze ze záchodu toi toi totálně od sraček, to už je fakt moc. O scénáři, hercích a hudbě se radši už zmiňovat nebudu. ()

Anticque

Tož já jsem se výborně pobavil, chutné scénky, jednotka samých neschopných debilů, litry krve, ruce a nohy létající všude možně, atmosféra mě také pobavila, takže já stejně jako u prvního dílu dávám 4 hvězdy:))) ()

sedm.1

Hlavním problémem "dvojky" je,že jednička byla zkrátka až moc dobrá a že jí natočil Alexandre Aja,v součastné hororové produkci řezník č.1,a tak se nabízí přímé porovnávání!Dvojky se chopili jiní tvůrci,pojali celý film jinak a perfektního masakru,odehrávajícího se v jedničce,ani náhodou dosáhli.Přesto bych úplně tak tento film neházel do koše,nějakou tu atmosféru i pár lekaček zde najdeme.Bylo zde oproti jedničce bohužel ubráno ze všeho,čím jednička tak vynikla:autoři hodně ubrali na brutalitě(vyjímkou asi dvou scén),atmosféra se smrskla na pár momentů,herci-oběti nejsou už tak přesvědčivý,samotní mutanti už nejsou také tak drsní,prostě z Oči mají hory 2 se stala prachobyčejná průměrná vyvražďovačka.Škoda,Aja vyšlapal docela pěknou,krví zalitou,cestičku,tvůrci pokračováním tu cestičku zas pěkně zaházeli kamením. ()

ZkuKol

Zpočátku to vypadá jako příjemná parafráze na Vetřelce 2. Vojáci vs. mutanti v poušti a jeskyních. Jenže z vojáků se vyklube parta pitomcůl různého druhu ve službách národní gardy (ano, dočkávají se zešměšňování po celý film) a z jeskyní laciné studio. Navíc byly dotáčky, jenže na zeleném pozadí a protože rozpočet nebyl z nejštědřejších, je to poznat (vojáci lezou po skalách - střih - baví se před zeleným pozadím - střih - jdou dál po skalách; rozdíly v barvách a ostření jako kráva). Herectví se zde neočekává, ale casting se nemusel dělat zrovna při na táčení reklamy na Pepsi: mladá kočka, mladá matka, mladý hezoun, mladý drsdňák, mladý chytrák, šikovný černoch, přísný černoch(oba mladí:-), mladý tlusťoch a mladý srab:-) Násilné scény jsou drsnější, ale tak nějak bez efektu, bát ani lekat se moc nebudete. Slabý odvar Ajy, který chtěl být akčnější, ale ve výsledku je nudnější, hloupější a má slabší soundtrack... 25% ()

BMAJTZ

Banda nejtupějších amerických vojáků, které bych neposlal strážit ani kolotoč na dětském hřišti, proti zmutovanám monstrům kdesi na poušti. Potřebuje tenhle námět snad nějaký komentář? ()

The Viper odpad!

Musím souhlasit s ostatními. Nejdebilnější partu vojáků jsem nikdy neviděl. Trapné, bez nápadu, tupé a jediné co si v průběhu filmu budete přát je ať všichni umřou. ()

Han22

Místo obyčejných lidí stojí proti mutantům "speciální" jednotka. Ta je natolik blbá, že to až bolí a i když je film o dost blbější než první díl, paradoxně mě bavil víc, protože jsem se docela dobře nasmál. To ale asi nebyl účel tvůrců. ()

NICOX

"Jeee, on tu hraje Archie Kao", radovala sem se ve 3. minutě filmu. "Tak už ne", povzdechla sem si v 5. minutě. Jestli to takhle půjde dál, tak Hory mají oči 4 bude za odpad!. 40 % ()

Eraserhead

Slabota! Postavy mluví jen proto aby nebylo ticho a mutanti vlastně konají dobro, když krátí život někomu s mizivou mozkovou aktivitou. Najde se pár slušnějších scén, ale oproti jedničce je to hroznej průser. ()

MareT.

Druhý díl perfektní jedničky bohužel sklouzlo do řádové vyvražďovačky postav, se kterýma se nejde ani ztotožnit (a to nejenom proto, že jsou to vojáci). Jinak mnozí umřou i vlastní vinou nebo prostě šíleně nudně, což je u takovéhlého filmu, kde by napětí a vraždy postav měly být pilířem, celkem špatně! Ale párkrát se zleknete!:-D ()

Ripley

Ty vojáky tam poslali schválně,protože byli tak neuvěřitelně neschopní,že se jich chtěli zbavit.Klišé střídá nelogiku v každé scéně. ()

AdamesWWE

[6/10] Po výbornej jednotke je tu dvojka s citelným poklesom kvality, takto vyzerajú filmy ktoré sa točia narýchlo po predchodcovi s vedomím že takisto zaujmú, určite si to fanúšikovia jednotky pozrú pretože ich zaujíma či bude dvojka podobne kvalitná ale ide o tuctové pokračovanie, ktoré taží z úspechu svojho predchodzu. Tam kde sa odohrávala jednotka sa odohráva dvojka, tentokrát ale niesú obyčajní smrteľníci hlavní hrdinovia ale vojenská jednotka. Bohužiaľ, zložená z nesympatických hercov bez charizmy ktorí nezaujmú, jedine dve ženy v tíme prinášajú mierne oživenie. Čo sa týka kanibalov, tak pôsobia menej uveritelnejšie ako v jednotke a miestami aj digitálne. Hororové scény natočené bez problémov, prehladné, krvavé a brutálne, čo je dobre. Ale miestami mi to prišlo dosť vykonštruované a umelo pôsobiace, takže ani z tejto stránky niesom rozhodne spokojný. Hudba sa dala počúvať. Celková réžia bez väčších chýb. Bolo mi jasné že dvojka nedopadne ako jednotka a ani niesom príliš sklamaný lebo som to očakával. Herecké obsadenie, kanibali, hororové scény, hudba, celková réžia a podanie filmu je na nižšej úrovni, ale zase na druhej strane musím povedať že tá necelá hodinka a pol ubehla dosť rýchlo a bola to slušná zábava. Ale druhý krát si to už nepozriem. ()

Paity

Vlastně je to asi stejné jako jednička, ale ne ve všem. Chybí překvapení, dobrý scénář a hlavně smysluplnější zápletka. ()