Runaways

USA, (2017–2019), 29 h 9 min (Minutáž: 42–60 min)

Předloha:

Brian K. Vaughan (komiks)

Virginia Gardner, Lyrica Okano, Ariela Barer, Gregg Sulkin, Kevin Weisman, Brittany Ishibashi, Rhenzy Feliz, Allegra Acosta, Ryan Sands, Annie Wersching (více)

Série(3) / Epizody(33)

Seriál z dílny komiksové společnosti Marvel vypráví příběh o skupině mladých superhrdinů. Samotný příběh začíná, když šest teenagerů zjistí, že jsou jejich rodiče padouši. Poté se společně snaží odčinit zločiny rodičů a zároveň odkrýt tajemství svého původu. Kromě rodičů se totiž musí vypořádat i se svými záhadnými schopnostmi. (ArsenalEagle)

Recenze uživatele Simon.Dobes k tomuto seriálu (3)

Runaways (2017)

Runaways mi sadli. Najviac kvôli sympatickým postavám - teenagerom ale aj rodičom. Spomedzi všetkých ostatných seriálov z MCU sa vymyká na inú koľaj. Keď som to začal pozerať, bol som z toho hotový, pretože to bolo pre mňa niečo nové - prvý teen superhero seriál. Funguje to oveľa lepšie ako Cloak & Dagger. Malo to skvelú dobrodužnú atmosféru, ktorá mala svoje tajomno okolo PRIDE a Jonaha. V tretej sérii to šlo dole vodou, ale na celkovom dojme zo seriálu to nič nemení. V kútiku duše dúfam, že sa v tomto zložení a hereckom obsadení teen postavy vrátia do MCU. ()

Season 3 (2019) (S03)

Začali sme tam, kde sme skončili v druhej sérii a riešili sme Gibborimov. Prítomnosť Jonaha tu chýbala. Potom prišla gýčová nesympatická čarodejnica a šlo to dole vodou. Séria už nemala feeling prvých sérii. To, v čom seriál vynikal, tu pominulo. Nemôžem si pomôcť s tým, že k postavám mám vytvorený vzťah a mám ich rád. Finálna epizóda bola dosť rozporná. ()

Devil's Torture Chamber (2019) (S03E08)

Na crossover Runaways a Cloak & Dagger som sa veľmi tešil a úprimne ma to sklamalo. Epizóda zlyháva na scenári - je to asi najhoršie napísaná časť v tejto sérii. To sprevádzalo veľa WTF momentov ako hlúpe úsmevy alebo napr. keď Chase a Ty šli spolu ako dvojica a Gerta šla pomaličky za nimi. Záverečná scéna s Old Lace a Tyom bola na smiech. ()

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

Najdou Daredevil a spol. nový domov?

13.02.2019

Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože… (více)