Spolek nemilosrdných

• Česko Sesterstvo nemilosrdných (více)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiální text distributora)

Wally

Jedna hvězda za ten zástup krásných holek a druhá za tu odvahu něco tak hloupého pustit do světa.... Ztráta času..žádné lekačky a způsob mordů hodně odfláknutý... ()

MareT.

Toto je jasná stará škola oživená v moderní nové době...Děj je téměř stejný jako u Tajemstí loňského léta, což mi vůbec nvadilo, protože ten film mám rád, vraždy jsou celkem povedené a hlavní role byly obsazené fajn, holky nejsou tuctové a krásné, ale zapamatovatelné a krásné (hlavně Briana). Kluci si film užijou dvakrát více, protože tolik nahých holek se vidí málokde (pokud to není zrovna porno). Jinak identita vraha je trošku zklamání. Prostě čistý průměr. ()

zbysik

Film se snaží být cool narážkami na nejpoužívanější sociální sítě dneška (Youtube, Facebook), ale to je asi jediné co mi utkvělo v hlavě. Na kolenou žádám všechny režiséry budoucích, žánrově podobných filmů, aby ze své mechanické mysli vypustili "cool" závěr, jaký nám je třeba právě v tomto filmu demonstrován. Jsem již unaven variacemi na tento stále stejný "šokující" twist. Hlavní kladná hrdinka mi svým hlasem a trochu svým vzhledem připomínala naši Terezu Voříškovou. ()

Eraserhead

Já mám pro tyhle filmy slabost, proto za 3. Naprosto nic nového, takže pokud vás nudí Vřískoty, Loňská léta, Krvavé Valentýny, Pátky třináctého a stovky dalších takových filmů, bude vás nudit i tento. Při osudové scéně, na které pak stojí celá zápletka, jsem měl chvíli dojem, že koukám na další pokračování Scary Movie :-) ()

Holina

Čistokrevná teenagerská vyvražďovačka (jako byli původní Vřískot, Tajemství loňského léta, Urban Legends, nebo Nezvratný osud) tu dlouho nebyla. Proto jsem se na Sesterstvo velmi těšil, ovšem spokojen jsem jen tak na půl. Nějak tomu něco chybělo. Napětí. To je škoda, protože jinak po dlouhé době slasher, který dodržuje nějaká pravidla. To znamená: hodně krve, co nejpodivnější vraždy a maximálně nepravděpodobný vrah (a samozřejmě naprosto nesmyslný). ()

beyli

Tak filmy tohodle typu jsou mé nejolíbenější. Zbožnuju horory, ve kterém se neví vrah a dozvíme se ho až na konci. A tenhle film je toho jasným příkladem. Není tam moc krve a ani moc nechutných scén a herecké obsazení je skvělé !! ()

Prochy38

Docela jsem se na to těšil a upřímně, po prvních desítkách minut nechápal, co tady s 51% (02/2014) blbnete :). Brzy jsem pochopil. Začátek vynikající, holky dobré a zápletka dost zajímavá a dost dobře zpracovaná! Šlapalo to do chvíle, než se objevil tajemný mstitel v kápi. Nechápu, proč tak dobrý námět takto tupě zničit. Strašná škoda. Holkách jsem to věřil, zbytek byla totální sračka a další do řady trapných teen-hororů. B. Evigan nádherná jako vždy, nejvíc sexy J. Chung a kočka C. D'Amore, to byly tahačky filmu, nic jiného.... Škoda....3* jsou asi i moc.... ()

Mírouš

Vše viděno dávno v jiných filmech. Podle mě dost zbytečnej film bez jedinýho nápadu. A nápad dát učitelce do ruky brokovnici, aby kolem sebe střílela jak nějakej akční hrdina, byl naprosto od věci. A tím, že tam dali haldu pěknejch holek, to teda fakt nezachránili...Jedno skouknutí bohatě stačilo. ()

Zeke001

Hodně v klidu slasher, hlavně ten ( neobvyklý ) vraždící nástroj. Příběh byl jednoduchý, ale bavil mě. Nejlepší vražda byla asi ta u doktora (zapíchnuta sklinka v hlavě ). Holčičí herecké obsazení na výbornou. K Sorority Row mám jen jednu připomínku, že se to hodně podobalo Tajemství loňského léta. Ale i tak jsem spokojený. 4* ()

sona123

Český překlad mnohé napovídá a pokud nestačí, prvních pár minut dokonale dokreslí představu, co nás tak asi těch 101 minut bude čekat. Sexy kočičky, naštěstí opravdu sexy, stupidní dialogy, odhalené vnady, trocha kečupu - ale pozor, i dost brutální scénky - a naprosto hloupý, neoriginální děj. Pročpak něco takového vůbec vzniklo? ()

mazadlo

Holčičí vyvražďovačka která oplývá originálními mordy ale nepříliš originální zápletkou a vrahem. Všechno jsme to už milionkrát viděli a nečeká nás tak nic nového. Škoda protože ten startovní potencionál vypadal na mnohem skvostnější dílo. Nicméně i tak si film zaslouží tři hvězdy , žánrové hranice dodržuje bez problémů , přináší nějaké malé vlastní inovace a nakonec vykrádá každý předešlý film z této tématiky..Sám bych tohle hodně přirovnal k takovému méně dolazenému Vřískotu ;) Nejvíc mě na tomto filmu vadila jakási nelogičnost vyvražďovaček - tak nějak tu padali i oběti které jsem ve filmu vůbec nepoznal a jejich role byla jen - sprcha nebo něco podobného. Ano na konci se sice snaží film tyto věci vysvětlit a ukázat je v tom správném světle ale nedaří se mu to příliš uvěřitelně. To celé film dost shazuje a nebýt toho dal bych možná i o půl hvězdy víc. Nicméně když to padá hlava nehlava a vy nevíte proč je to trochu demence. ()

Domec

Horor ani thriller to sice nebyl, ale co. Clovek se u toho vubec neboji a ani neni napnutej, jak to dopadne, protoze je od zacatku jasny, ze to prezije "kladaska" a "hysterka", ALE... Neco na tom prece jenom je, nemuzu rict co, protoze to sama nevim :D Njn, co se da delat, 2** tomu davat nebudu, protoze znam zas mnohem horsi filmy, ktere jsem hodnotila takhle. ()

maty39

Naprosto průměrný film s nulovými ambicemi. Oceňuji, že autoři nervali do filmu žádné explicitní násilí, jak je tomu ve zvyku v poslední době, jen aby přitáhli do kin pár krvelačných polointeligentních šimpanzů navíc (zdravím Eden Lake) :-) ()

Gore

Béčko jak vyšitý, ale to jsme čekali (nebo snad někdo ne?), u tohoto typu filmu ani nečekám něco víc, proto nejsem zklamanej a popravdě pár momentů tam bylo zajímavejch, zavzpomínal jsem si na 80. a 90. léta hororu a taková změna neuškodí. Holky ukazovali kozy, vraždy měli spád a já byl rád, že mi utek s tímhle filmem den v práci. ()

Ronaldo79

Prvních 20 minut velmi pozoruhodných, naznačujících pravděpodobnou docela slušnou vyvražďovačku, nakonec je Sorority Row běžným konzumním snímkem s natahovaným závěrem, sympatickým castem, docela originálně pojatými úmrtími (flaška, šachta na prádlo). Já se tajemstvím koček z Theta Pi bavil, mám docela rád jednohubky podobného ražení s decentní atmosférou a delikátním nástrojem na zabíjení nováčků i absolventů. 6/10* ()

Teardown

Model ojetej jako gumy formule 1, navíc s vražedně trapným a ukecaným začátkem, kde si dalo dostaveníčko snad všechno to odporný klišé novodobých slasherů. Nebrat to s humorem a s nadsázkou, zřejmě bych nepřekročil onu magickou hranici třiceti minut, kde je zábavy jak při nedělní mši. Originál z roku 1983 jsem zatím neviděl a tak nemám s čím srovnávat, nicméně asi ho ze zvědavosti zkouknu, abych mohl pak s čistým svědomím říci, že holky z Theta Pí byly pěkný 3,14či a film jako takovej byla taky hrozná 3,14čovina. ()