Ocenění - Sundance Film Festival - 2005-2014
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2014 - 32nd Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Whiplash (Damien Chazelle)
- Camp X-ray (Peter Sattler)
- Pachuť pomsty (Jim Mickle)
- Dear White People (Justin Simien)
- Jallaabasho shabaq la'aan (Cutter Hodierne)
- God's Pocket (John Slattery)
- Šťastné a veselé (Joe Swanberg)
- Průšvihář (Kat Candler)
- Svět na houpačce (Maya Forbes)
- Jamie Marks Is Dead (Carter Smith)
- Kumiko, lovkyně pokladů (David Zellner)
- Life After Beth (Jeff Baena)
- Až na dno (Jeff Preiss)
- Moje ségra má prima bráchu (Craig Johnson)
- Sleepwalker (Mona Fastvold)
- První Píseň (Kate Barker-Froyland)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Rich Hill (Andrew Droz Palermo, Tracy Droz Tragos)
- Alive Inside (Michael Rossato-Bennett)
- All the Beautiful Things (John D. Harkrider)
- Soudní proces s Pamelou Smartovou (Jeremiah Zagar)
- The Case Against 8 (Ben Cotner, Ryan White)
- Cesar's Last Fast (Lorena Parlee, Richard Ray Perez)
- Dinosaur 13 (Todd Douglas Miller)
- E-TEAM (Katy Chevigny, Ross Kauffman)
- Fed Up (Stephanie Soechtig)
- Zázračné dítě internetu: příběh Aarona Swartze (Brian Knappenberger)
- Věž ze slonoviny (Andrew Rossi)
- Marmato (Mark Grieco)
- No No: A Dockumentary (Jeff Radice)
- Noční hosté (Jesse Moss)
- Private Violence (Cynthia Hill)
- Watchers of the Sky (Edet Belzberg)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Zabít člověka (Alejandro Fernández Almendras)
- 52 úterků (Sophie Hyde)
- Slepá (Eskil Vogt)
- Difret (Zeresenay Mehari)
- Neposlušní (Mina Djukič)
- God Help the Girl (Stuart Murdoch)
- Lhářova kostka (Geethu Mohandas)
- Chvění (Hong Khaou)
- El cerrajero (Natalia Smirnoff)
- Viktoria (Maja Vitkova)
- Vlhká místa (David Wnendt)
- Bílý stín (Noaz Deshe)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Návrat do Homsu (Talal Derki)
- Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (Iain Forsyth, Jane Pollard)
- O násilí (Göran Olsson)
- Zelený princ (Nadav Schirman)
- Štěstí (Thomas Balmès)
- Rodičovská láska (Valerie Veatch)
- Mr. X (Tessa Louise-Salomé)
- My Prairie Home (Chelsea McMullan)
- The Notorious Mr. Bout (Tony Gerber, Maxim Pozdorovkin)
- Sepideh (Berit Madsen)
- Přicházíme jako přátelé (Hubert Sauper)
- Závisláci na netu (Hilla Medalia, Shosh Shlam)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film za pronikavý talent
Zvláštní cena poroty pro hraný film za hudební doprovod
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film za intuitivní práci
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film za využití animace
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film za celkové herecké vystoupení
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film za filmařskou odvahu
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena diváků NEXT
Cena Alfreda P. Sloana
Velká cena poroty za nejlepší krátkometrážní film
- Of God and Dogs (Abounaddara Collective)
- The Bravest, the Boldest (Moon Molson)
- 130919: A Portrait of Marina Abramovic (Matthu Placek)
- 2 piger 1 kage (Jens Dahl)
- Afronauts (Frances Bodomo)
- Allergy to Originality (Drew Christie)
- Astigmatismo (Nicolaï Troshinsky)
- Best (William Oldroyd)
- Al Bayt Al Kabeer (Musa Syeed)
- Shavi Tuta (Gabriel Razmadze)
- Det var ikke jeg, det var fiskmåsen (Julie Engås)
- Burger (Magnus Mork)
- Lampa (Wei Hu)
- Catherine (Dean Fleischer-Camp)
- Chapel Perilous (Matthew Lessner)
- Choreography (David Redmon, Ashley Sabin)
- Crime: The Animated Series (Samuel Chou, Alix Lambert)
- Cruising Electric (Brumby Boylston)
- La Coupe (Geneviève Dulude-Decelles)
- Dawn (Rose McGowan)
- Dig (Toby Halbrooks)
- The End of Eating Everything (Wangechi Mutu)
- Výměnný obchod (Martin Clark, Cara Connolly)
- Fe26 (Kevin Jerome Everson)
- Funnel (Andre Hyland)
- Godka cirka (Àlex Lora, Antonio Tibaldi)
- Gregory Go Boom (Janicza Bravo)
- Napadený obvod (Deborah Stratman)
- Here Come the Girls (Young Jean Lee)
- Harey ani, Harey ata (Dikla Elkaslassi)
- Ani choshev she'ze hachi karov le'eich she'hazilum niraa (Yuval Hameiri, Michal Vaknin)
- I'm a Mitzvah (Benjamin Berman)
- The Immaculate Reception (Charlotte Glynn)
- Jonathan's Chest (Christopher Radcliff)
- Kekasih (Diffan Sina Norman)
- The Last Days of Peter Bergmann (Ciaran Cassidy)
- Life's a bitch (François Jaros)
- The Lion's Mouth Opens (Lucy Walker)
- Love. Love. Love. (Sandhya Sundaram)
- Marilyn Myller (Michael Please)
- Master Muscles (Efrén Hernández)
- Me + Her (Joseph Oxford)
- MeTube: August zpívá Habaneru (Daniel Moshel)
- Mi niña mi vida (Yan Giroux)
- Víc než dvě hodiny (Ali Asgari)
- Kam odložím svou cudnost (Sébastien Bailly)
- Poznámky o slepotě (Pete Middleton)
- Očividné dítě (Stephen Irwin)
- One Billion Rising (Eve Ensler, Tony Stroebel)
- Passer Passer (Louis Morton)
- Person to Person (Dustin Guy Defa)
- Phantom Limb (Alex Grigg)
- Piece, Peace (Jae-in Park)
- Rozkoš (Ninja Thyberg)
- Dáreček (Wen-Ming Hsieh)
- Rat Pack Rat (Todd Rohal)
- Vzpomínky na umělce: Robert de Niro starší (Geeta Gandbhir, Perri Peltz)
- Podvědomé heslo (Chris Landreth)
- Syndromeda (Patrik Eklund)
- Tim and Susan Have Matching Handguns (Joe Callander)
- 30 for 30 Shorts - Untucked (Danny Pudi)
- Verbatim (Brett Weiner)
- Wakening (Danis Goulet)
- White Morning (Paul Barritt)
- Yearbook (Bernardo Britto)
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii fikce
Cena poroty pro světový krátkometrážní film v kategorii fikce
Cena poroty pro krátkometrážní film za nejlepší animaci
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii non-fiction
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film za jedinečnou vizi
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film za zpracování non-fiction
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film za režii a herecké výkony
Cena diváků za nejlepší krátkometrážní film
Cena NHK pro filmové tvůrce
Cena Mahindra za celosvětovou filmovou tvorbu
Hilton Worldwide LightStay Sustainability Award
Červená koruna za produkci
2013 - 31st Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
Jiseul - kkeutnamji annheun sewol 2
(Kyung-heon Oh)Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Fruitvale (Ryan Coogler)
- Tajné hrátky (Joey Soloway)
- V zemi Jane Austenové (Jerusha Hess)
- Ain't Them Bodies Saints (David Lowery)
- C.O.G. (Kyle Patrick Alvarez)
- Otřes mozku (Stacie Passon)
- The Truth About Emanuel (Francesca Gregorini)
- Hlas (Lake Bell)
- Zbav se svých miláčků (John Krokidas)
- The Lifeguard (Liz W. Garcia)
- May se vrací domů (Cherien Dabis)
- Georgova matka (Andrew Dosunmu)
- Kouzlo přítomného okamžiku (James Ponsoldt)
- Citlivá na dotek (Lynn Shelton)
- Králové léta (Jordan Vogt-Roberts)
- Upstream Color (Shane Carruth)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Blood Brother (Steve Hoover)
- 99%: The Occupy Wall Street Collaborative Film (Aaron Aites, Audrey Ewell, Nina Krstic, Lucian Read)
- After Tiller (Martha Shane, Lana Wilson)
- Černý zabiják (Gabriela Cowperthwaite)
- Citizen Koch (Carl Deal, Tia Lessin)
- Fešanda a boxer (Zachary Heinzerling)
- Dirty Wars (Rick Rowley)
- Gideon's Army (Dawn Porter)
- Bůh miluje Ugandu (Roger Ross Williams)
- Nerovnost pro všechny (Jacob Kornbluth)
- Narkokultura (Shaul Schwarz)
- 20 Feet from Stardom (Morgan Neville)
- Valentine Road (Marta Cunningham)
- Velký život malého muže (Sean Fine, Andrea Nix)
- Pátrání po bin Ládinovi (Greg Barker)
- Americký slib (Joe Brewster, Michele Stephenson)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Jiseul - kkeutnamji annheun sewol 2 (Kyung-heon Oh)
- Kruhy (Srdan Golubovič)
- Budoucnost (Alicia Scherson)
- Houston (Bastian Günther)
- Wajma (Barmak Akram)
- O čem nemluví, když mluví o lásce (Mouly Surya)
- Crystal Fairy (Sebastián Silva)
- Jednou musíš jít (Giorgio Diritti)
- Metro Manila (Sean Ellis)
- Nekonečně (Jacek Borcuch)
- Shopping (Mark Albiston, Louis Sutherland)
- Vojín Jeannette (Daniel Hoesl)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Řeka mění směr (Kalyanee Mam)
- Fallen City (Qi Zhao)
- Oheň v krvi (Dylan Mohan Gray)
- Náměstí Tahrír (Jehane Noujaim)
- Moo Man, The (Heike Bachelier, Andy Heathcote)
- Pussy Riot: Punková modlitba (Mike Lerner, Maxim Pozdorovkin)
- The Summit (Nick Ryan)
- Google a Světový mozek (Ben Lewis)
- Stroj, který cokoli vymaže (Tinatin Gurchiani)
- Salma (Kim Longinotto)
- Projekt Stuart Hall (John Akomfrah)
- Kdo je Dayani Cristal? (Marc Silver)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film za herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro hraný film za zvukové efekty
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film za významný tvůrčí úspěch
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena diváků NEXT
Cena Alfreda P. Sloana
Velká cena poroty za nejlepší krátkometrážní film
- Gwizdek (Grzegorz Zariczny)
- #PostModem (Lucas Leyva, Jillian Mayer)
- 30% (women and politics in Sierra Leone) (Anna Cady)
- The Apocalypse (Andrew Zuchero)
- Elizabeth Taylor a bitva o amfAR (Rob Epstein, Jeffrey Friedman)
- Benjaminovy květiny (Malin Erixon)
- Bite of the Tail (Song E Kim)
- Black Metal (Kat Candler)
- Boneshaker (Frances Bodomo)
- Kapsle (Athina Rachel Tsangari)
- Kapitán (Nash Edgerton, Spencer Susser)
- Catnip: Egress to Oblivion? (Jason Willis)
- Century (Kevin Jerome Everson)
- El acompañante (Alvaro Delgado Aparicio)
- The Cub (Riley Stearns)
- Prokletí (Fyzal Boulifa)
- Treffit (Jenni Toivoniemi)
- Endless Day (Anna Frances Ewert)
- The Event (Julia Pott)
- Divoch (Daniel Sousa)
- Le Futur proche (Sophie Goyette)
- Gun (Spencer Gillis)
- In Hanford (Chris Mars)
- Irský lidový nábytek (Tony Donoghue)
- Jonah (Kibwe Tavares)
- K.I.T. (Michelle Morgan)
- Karaoke! (Andrew Renzi)
- Magnesium (Sam de Jong)
- Marcel, král Tervurenu (Tom Schroeder)
- Movies Made from Home # 15 (Robert Machoian)
- Movies Made from Home # 6 (Robert Machoian)
- Night Shift (Zia Mandviwalla)
- Oh Willy... (Emma De Swaef, Marc Roels)
- Udušení (Jenifer Malmqvist)
- Frontline - Bezpráví v Pákistánu (Habiba Nosheen, Hilke Schellmann)
- Palimpsest (Michael Tyburski)
- Paraíso (Nadav Kurtz)
- Primate Cinema: Apes as Family (Rachel Mayeri)
- Record/Play (Jesse Atlas)
- Reindeer (Eva Weber)
- Roper, The (Ewan McNicol, Anna Sandilands)
- Štětka (Romola Garai)
- Secret of Trees, The (Albert Maysles)
- Seraph (Dash Shaw)
- Sirocco (H.M. Bizri)
- Skin (Jordana Spiro)
- Skinningrove (Michael Almereyda)
- Camrnda (Lauren Wolkstein)
- Příběh pro Modlinovy (Sergio Oksman)
- Summer Vacation (Tal Granit, Sharon Maymon)
- Thank You (Tom Herpich, Pendleton Ward)
- Today and Tomorrow (Aaron Douglas Johnston)
- Tramvaj (Michaela Pavlátová)
- Until the Quiet Comes (Kahlil Joseph)
- Volume (Mahalia Belo)
- What Do We Have in Our Pockets? (Goran Dukič)
- When the Zombies Come (Jon Hurst)
- You Don't Know Jack (Morgan Spurlock)
- Keunyeoui yeongi (Tae-yong Kim)
- Broken Night (Guillermo Arriaga)
- Datamosh (Yung Jake)
- Pád na výsluní (Alexandra Pelosi)
- Iyeza (Kudzanai Chiurai)
- Pesňa mechaničeskoj ryby (Filipp Jurjev)
- Whiplash (Damien Chazelle)
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii fikce
Cena poroty pro světový krátkometrážní film v kategorii fikce
Cena poroty pro krátkometrážní film za nejlepší animaci
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii non-fiction
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film za herecký výkon
Cena diváků za nejlepší krátkometrážní film
Cena NHK pro filmové tvůrce
Cena Mahindra za celosvětovou filmovou tvorbu
Hilton Worldwide LightStay Sustainability Award
- Maren Grainger-Monsen, Nicole Newnham (The Revolutionary Optimists)
- Sandy McLeod (Semena času)
- Louisiana Kreutz (Jungle Fish)
Castilleja pro producenta
2012 - 30th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Divoká stvoření jižních krajin (Benh Zeitlin)
- Komedie (Rick Alverson)
- The End of Love (Mark Webber)
- Filly Brown (Youssef Delara, Michael D. Olmos)
- The First Time (Jonathan Kasdan)
- Pro Ellen (So-yong Kim)
- Ahoj, musím už jít (Todd Louiso)
- Neodcházej (Ira Sachs)
- LUV (Sheldon Candis)
- Sama v prázdnotě (Ava DuVernay)
- Nobody Walks (Ry Russo-Young)
- Vlastní zbraň podmínkou (Colin Trevorrow)
- Žádost o ruku (Michael Mohan)
- Simon Killer (Antonio Campos)
- Na mol (James Ponsoldt)
- Sezení (Ben Lewin)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- The House I Live In (Eugene Jarecki)
- Aj Wej-wej: Bez omluvy (Alison Klayman)
- Atomic States of America, The (Don Argott, Sheena M. Joyce)
- Hon za ledem (Jeff Orlowski)
- Detropia (Heidi Ewing, Rachel Grady)
- Escape Fire: The Fight to Rescue American Healthcare (Susan Froemke, Matthew Heineman)
- A Place at the Table (Kristi Jacobson, Lori Silverbush)
- Jak přežít mor (David France)
- Marina Abramovic: The Artist Is Present (Matthew Akers)
- Me @the ZOO (Chris Moukarbel, Valerie Veatch)
- The Other Dream Team (Marius A. Markevicius)
- Královna Versailles z Las Vegas (Lauren Greenfield)
- Slavery by Another Name (Sam Pollard)
- We're Not Broke (Victoria Bruce, Karin Hayes)
- Love Free or Die (Macky Alston)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Violeta odešla do nebe (Andrés Wood)
- Momoiro sora o (Keiiči Kobajaši)
- Can (Rasit Çelikezer)
- Busca, A (Luciano Moura)
- Čtyři slunce (Bohdan Sláma)
- L (Babis Makridis)
- Poslední Elvis (Armando Bo)
- Madrid, 1987 (David Trueba)
- Můj bratr ďábel (Sally El Hosaini)
- Mazel (Mads Matthiesen)
- Valley of Saints (Musa Syeed)
- Kdybys tu byl (Kieran Darcy-Smith)
- Wrong (Quentin Dupieux)
- Mladá a divoká (Marialy Rivas)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Shilton Ha Chok (Ra'anan Alexandrowicz)
- 1/2 revoluce (Karim El Hakim, Omar Shargawi)
- Pět rozbitých kamer (Emad Burnat, Guy Davidi)
- Velvyslanec (Mads Brügger)
- Banány na pokračování (Fredrik Gertten)
- China Heavyweight (Yung Chang)
- Podvodník (Bart Layton)
- Indie Game: The Movie (Lisanne Pajot, James Swirsky)
- Polibek od Putina (Lise Birk Pedersen)
- Pátrání po Sugar Manovi (Malik Bendjelloul)
- Payback (Jennifer Baichwal)
- Gypsy Davy (Rachel Leah Jones)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film
Zvláštní cena poroty pro hraný film za herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film za Spirit of Defiance
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film za umělecké zpracování
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film za oslavu uměleckého ducha
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena diváků NEXT
Cena Alfreda P. Sloana
Velká cena poroty za nejlepší krátkometrážní film
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii fikce
Cena poroty pro světový krátkometrážní film v kategorii fikce
Cena poroty pro krátkometrážní film za nejlepší animaci
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii non-fiction
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film za humorné podání
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film za režii animace
Cena diváků za nejlepší krátkometrážní film
Cena NHK pro filmové tvůrce
Cena National Geographic pro ženy ve filmu
2011 - 29th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Zamilovaní (Drake Doremus)
- Jiná země (Mike Cahill)
- All She Can (Amy Wendel)
- Gun Hill Road (Rashaad Ernesto Green)
- Tady (Braden King)
- Higher Ground (Vera Farmiga)
- Umění zapadnout (Gavin Wiesen)
- The Ledge (Matthew Chapman)
- Ptáčata (Elgin James)
- Martha Marcy May Marlene (Sean Durkin)
- On the Ice (Andrew Okpeaha MacLean)
- Pariah (Dee Rees)
- Úkryt (Jeff Nichols)
- Terri (Azazel Jacobs)
- Další šťastný den (Sam Levinson)
- Okolnost (Maryam Keshavarz)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Jak zemřít v Oregonu (Peter Richardson)
- We Were Here (Bill Weber, David Weissman)
- Beats, Rhymes & Life: The Travels of a Tribe Called Quest (Michael Rapaport)
- Being Elmo: A Puppeteer's Journey (Constance Marks, Philip Shane)
- Buck (Cindy Meehl)
- Connected: An Autoblogography About Love, Death & Technology (Tiffany Shlain)
- Horký kafe (Susan Saladoff)
- Když se kácí les (Sam Cullman, Marshall Curry)
- Miss Representation (Jennifer Siebel Newsom)
- Na titulní straně New York Times (Andrew Rossi)
- Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles (Jon Foy)
- Sing Your Song (Susanne Rostock)
- The Last Mountain (Bill Haney)
- Vykoupení nahého generála (Daniele Anastasion)
- Troubadours (Morgan Neville)
- Crime After Crime (Yoav Potash)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Happy, Happy (Anne Sewitsky)
- Aburakurasu no macuri (Naoki Kató)
- Všichni tví mrtví (Carlos Moreno)
- Přepadení kina (Iria Gómez Concheiro)
- Několik dní klidu (Amor Hakkar)
- Pomáhat a chránit (John Michael McDonagh)
- Kinyarwanda (Alrick Brown)
- I baci mai dati (Roberta Torre)
- Restaurátor (Yossi Madmoni)
- Le Vendeur (Sébastien Pilote)
- Tyranosaurus (Paddy Considine)
- Upír (Šundži Iwai)
- Návrat ztraceného otce (Brendan Fletcher)
- Boleto al paraíso (Gerardo Chijona)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Hell and Back Again (Danfung Dennis)
- Věznice Írán (Ali Samadi Ahadi)
- An African Election (Jarreth J. Merz, Kevin Merz)
- Černobílý rodinný portrét (Julia Ivanova)
- Knuckle (Ian Palmer)
- Poloha hvězd (Leonard Retel Helmrich)
- Nim (James Marsh)
- Senna (Asif Kapadia)
- Shut Up Little Man! An Audio Misadventure (Matthew Bate)
- Bengálský detektiv (Philip Cox)
- Black Power (Göran Olsson)
- The Flaw (David Sington)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film
Zvláštní cena poroty pro hraný film za herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film za herectví
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena diváků NEXT
Cena Alfreda P. Sloana
Cena poroty pro krátkometrážní film v kategorii fikce
- Brick Novax's Diary (Matt Piedmont)
- After You Left (Jef Taylor)
- Tak kvete čas (Jonathan Caouette)
- Andy and Zach (Nick Paley)
- Animals Distract Me (Isabella Rossellini)
- Annie Truitt, Working (Jem Cohen)
- AWOL (Deb Shoval)
- Babyland (Marc Fratello)
- Bike Race (Tom Schroeder)
- Close (Tahir Jetter)
- Crazy Beats Strong Every Time (Moon Molson)
- Ex-Sex (Michael Mohan)
- Excuse Me (Duncan Birmingham)
- Fight For Your Right Revisited (Adam Yauch)
- Forever's Gonna Start Tonight (Eliza Hittman)
- I'm Having a Difficult Time Killing My Parents (Jeff Tomsic)
- Jupiter Elicius (Kelly Sears)
- Living for 32 (Kevin Breslin)
- Marcel the Shell with Shoes On (Dean Fleischer-Camp)
- Oops (Chris Beckman)
- Pandemic 41.410806, -75.654259 (Lance Weiler)
- Objevitel (David Lowery)
- Sasquatch Birth Journal 2 (David Zellner)
- Satan Since 2003 (Carlos Puga)
- sexting (Neil LaBute)
- Something Left, Something Taken (Ru Kuwahata)
- Stones (Ty Sanga)
- The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement (Gail Dolgin, Robin Fryday)
- The Hunter and the Swan Discuss Their Meeting (Emily Carmichael)
- Majestic Plastic Bag, The (Jeremy Konner)
- Hrůzná minulost (Nicholas McCarthy)
- The Rocket Boy (Donavan Seschillie)
- The Strange Ones (Christopher Radcliff, Lauren Wolkstein)
- The Terrys (Tim Heidecker)
- Venus (Jessica Oreck)
- We're Leaving (Zachary Treitz)
- Worst Enemy (Lake Bell)
- Xemoland (Daniel Cardenas)
- Yearbook (Carter Smith)
- Yelp: With Apologies to Allen Ginsberg's 'Howl' (Tiffany Shlain)
- Triumph of the wild (Martha Colburn)
Cena poroty pro světový krátkometrážní film v kategorii fikce
- Hlouběji než včera (Ariel Kleiman)
- Cinderela (Magali Magistry)
- Legenda od Bobří přehrady (Jerome Sable)
- Dítě (Daniel Mulloy)
- Paneláky (Marialy Rivas)
- 1989 (Když mi bylo pět) (Thor Ochsner)
- 8 Bits (Valere Amirault, Jean Delaunay, Sarah Laufer, Benjamin Mattern)
- ?E?ANX (The Cave) (Helen Haig-Brown)
- Choke (Michelle Latimer)
- Das Racist: Who's That? Brooown! (Thomas De Napoli)
- Diarchia (Ferdinando Cito Filomarino)
- Ebenový spolek (Tammy Davis)
- Grandpa's Wet Dream (Chihiro Amemiya)
- Incident v bance (Ruben Östlund)
- Vnější svět (David O'Reilly)
- Love and Theft (Andreas Hykade)
- Lovebirds (Brian Lye)
- Negativipeg (Matthew Rankin)
- Na cestě k moři (Tao Gu)
- Poza zasiegiem (Jakub Stožek)
- Protopartículas (Chema García Ibarra)
- Shikasha (Isamu Hirabajaši)
- Skejtistán (Orlando von Einsiedel)
- Small Change (Cathy Brady)
- Redemption (Katie Wolfe)
- Little Brother (Callum Cooper)
- Jaro (Hong Khaou)
- Hvězdný prach (Nicolas Provost)
- Stopover (Ioana Uricaru)
- Tempestade (Cesar Cabral)
- Eagleman Stag, The (Michael Please)
- The Greatness (Yi Zhou)
- The High Level Bridge (Trevor Anderson)
- Dar kouche baad miayad (Saba Riazi)
- Tord a Tord (Niki Lindroth von Bahr)
- Tussilago (Jonas Odell)
- Wapawekka (Danis Goulet)
- This Is Not a Suit (Jon Clements, Adrien Sauvage)
- Tornado (Francis de Smet)
Čestné uznání za krátkometrážní film
- Legenda od Bobří přehrady (Jerome Sable)
- Choke (Michelle Latimer)
- Diarchia (Ferdinando Cito Filomarino)
- Vnější svět (David O'Reilly)
- Poza zasiegiem (Jakub Stožek)
- Protopartículas (Chema García Ibarra)
Cena NHK pro filmové tvůrce
Cena Mahindra za celosvětovou filmovou tvorbu
- Bogdan Mustata (Vlk)
- Ernesto Contreras (Snění v cizím jazyce)
- Liew Seng Tat (Lelaki harapan dunia)
- Talya Lavie (Vojačky)
Cena National Geographic pro ženy ve filmu
2010 - 28th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Do morku kosti (Debra Granik)
- Tři zahrady za domem (Eric Mendelsohn)
- Blue Valentine: Milostný příběh (Derek Cianfrance)
- Douchebag (Drake Doremus)
- Bezvadíkyještěprosím (Josh Radnor)
- Syčák Hesher (Spencer Susser)
- Božská extáze (Kevin Asch)
- Kvílení (Rob Epstein, Jeffrey Friedman)
- Lovers of Hate (Bryan Poyser)
- Night Catches Us (Tanya Hamilton)
- Obselidia (Diane Bell)
- Skateland (Anthony Burns)
- Mocná síla soucitu (Mark Ruffalo)
- The Dry Land (Ryan Piers Williams)
- The Imperialists Are Still Alive (Zeina Durra)
- Svět podle Mallory (Jake Scott)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Restrepo (Tim Hetherington, Sebastian Junger)
- Freedom Riders (Stanley Nelson)
- Na křižovatce (Heidi Ewing, Rachel Grady)
- A Small Act (Jennifer Arnold)
- Bhutto (Duane Baughman, Johnny O'Hara)
- Casino Jack and the United States of Money (Alex Gibney)
- Family Affair (Chico Colvard)
- GasLand (Josh Fox)
- Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child (Tamra Davis)
- Joan Rivers: A Piece of Work (Ricki Stern, Anne Sundberg)
- Lucky (Jeffrey Blitz)
- Moje perestrojka (Robin Hessman)
- Smash His Camera (Leon Gast)
- Přísaha (Laura Poitras)
- The Tillman Story (Amir Bar-Lev)
- Čekání na Supermana (Davis Guggenheim)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Království zvěrstev (David Michôd)
- Boy (Taika Waititi)
- Vegetariánka (Woo-seong Lim)
- Muž od vedle (Mariano Cohn, Gastón Duprat)
- Čtyři lvi (Christopher Morris)
- Vyrostla filmová hvězda (Adriana Maggs)
- Muž z Nuuku (Torben Bech, Otto Rosing)
- Pokušení svatého Toníka (Veiko Õunpuu)
- Syn Babylonu (Mohamed Al Daradji)
- Živě z Peepli (Anusha Rizvi)
- Vše, co miluji (Jacek Borcuch)
- Já taky (Antonio Naharro, Álvaro Pastor)
- Zona sur (Juan Carlos Valdivia)
- Proti proudu (Javier Fuentes-León)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Rudá kapela (Mads Brügger)
- Nedokončený film (Yael Hersonski)
- Nepřátelé národa (Rob Lemkin, Thet Sambath)
- Fix ME (Raed Andoni)
- His & Hers (Ken Wardrop)
- Last Train Home (Lixin Fan)
- Russian Lessons (Olga Konskaya, Andrej Někrasov)
- Secrets of the Tribe (José Padilha)
- Pecados de mi padre (Nicolas Entel)
- Space Tourists (Christian Frei)
- Umění odpadu (Lucy Walker)
- Kick in Iran (Fatima Abdollahyan)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film za mimořádný herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena diváků NEXT
Cena Alfreda P. Sloana
Cena za nejlepší krátkometrážní film
Cena za nejlepší světový krátkometrážní film
Čestné uznání za krátkometrážní film
- Born Sweet (Cynthia Wade)
- Can We Talk? (Jim Owen)
- Cómo conocí a tu padre (Álex Montoya)
- Dock Ellis & The LSD No-No (James Blagden)
- Quadrangle (Amy Grappell)
- Rob and Valentyna in Scotland (Eric Lynne)
- Young Love (Ariel Kleiman)
Cena NHK pro filmové tvůrce
2009 - 27th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Precious (Lee Daniels)
- Adam (Max Mayer)
- Amreeka (Cherien Dabis)
- O smyslu života (John Hindman)
- Největší fanoušek (Robert Siegel)
- Něco na těch mužích je (John Krasinski)
- Duše Paula Giamattiho (Sophie Barthes)
- Dare (Adam Salky)
- Don't Let Me Drown (Cruz Angeles)
- Dar (Shana Feste)
- Humpday (Lynn Shelton)
- Paper Heart (Nicholas Jasenovec)
- Peter and Vandy (Jay DiPietro)
- Sin Nombre (Cary Joji Fukunaga)
- Poslední cesta (Ross Katz)
- Toe to Toe (Emily Abt)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Žijeme na veřejnosti (Ondi Timoner)
- Art & Copy (Doug Pray)
- Smrt v poutech beznaděje (Dana Heinz Perry)
- Zátoka (Louie Psihoyos)
- Crude (Joe Berlinger)
- Půda! (Bill Benenson, Eleonore Dailly, Gene Rosow)
- El general (Natalia Almada)
- Good Hair (Jeff Stilson)
- The Horse Boy (Michel O. Scott)
- The Reckoning: The Battle for the International Criminal Court (Pamela Yates)
- Reporter (Eric Daniel Metzgar)
- Zářijové číslo (R.J. Cutler)
- Křičte: Hoří! Příběhy na okraji svobody slova (Liz Garbus)
- The Doors - When You're Strange (Tom DiCillo)
- William Kunstler: Disturbing the Universe (Emily Kunstler, Sarah Kunstler)
- Sergio (Greg Barker)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Služebná (Sebastián Silva)
- Before Tomorrow (Marie-Hélène Cousineau, Madeline Ivalu)
- Bronson (Nicolas Winding Refn)
- Carmo (Murilo Pasta)
- Clone wa kokjó o mezasu (Kandži Nakadžima)
- Škola života (Lone Scherfig)
- Pět minut v nebi (Oliver Hirschbiegel)
- Klientka (Josiane Balasko)
- Corazón del tiempo (Alberto Cortés)
- Louise-Michel (Benoît Delépine, Gustave Kervern)
- Lulu a Jimi (Oskar Roehler)
- Altro pianeta, Un (Stefano Tummolini)
- Neustlané postele (Alexis Dos Santos)
- Victoria Day (David Bezmozgis)
- Dada's Dance (Yuan Zhang)
- Zion a jeho bratr (Eran Merav)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Rough Aunties (Kim Longinotto)
- Afghan Star (Havana Marking)
- Big River Man (John Maringouin)
- Barmský videožurnál (Anders Østergaard)
- The End of the Line (Rupert Murray)
- Kimčongílie (N.C. Heikin)
- Let's Make Money (Erwin Wagenhofer)
- Nollywood Babylon (Ben Addelman, Samir Mallal)
- Wonangsori (Chung-ryoul Lee)
- Prom Night in Mississippi (Paul Saltzman)
- Drottningen och jag (Nahid Persson)
- Horor v Manile (John Dower)
- Tibet zpívá (Ngawang Choephel)
- The Glass House (Hamid Rahmanian)
- Quest for Honor (Mary Ann Smothers Bruni)
- 211: Anna (Giovanna Massimetti, Paolo Serbandini)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film za herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro hraný film za nezávislého ducha
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film za herectví
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film za originalitu
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena Alfreda P. Sloana
Cena za nejlepší krátkometrážní film
Cena za nejlepší světový krátkometrážní film
Čestné uznání za krátkometrážní film
- El ataque de los robots de nebulosa-5 (Chema García Ibarra)
- Protect You + Me. (Brady Corbet)
- Western Spagetti (PES)
- Jerrycan (Julius Avery)
- Love You More (Sam Taylor-Johnson)
- I Live in the Woods (Max Winston)
- Omlet (Nadejda Koseva)
- Treevenge (Jason Eisener)
Cena NHK pro filmové tvůrce
2008 - 26th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Zamrzlá řeka (Courtney Hunt)
- American Son (Neil Abramson)
- Anywhere, USA (Chusy Haney-Jardine)
- Balast (Lance Hammer)
- Zalknutí (Clark Gregg)
- Kdo chce zabít Nancy? (Johan Renck)
- Good Dick (Marianna Palka)
- The Last Word (Geoffrey Haley)
- Záhady Pittsburghu (Rawson Marshall Thurber)
- North Starr (Matthew Stanton)
- Phoebe v říši divů (Daniel Barnz)
- Rakeťáci (Paul Schneider)
- Sleep Dealer (Alex Rivera)
- Sugar (Anna Boden, Ryan Fleck)
- Jarní úklid s.r.o. (Christine Jeffs)
- Bláznovství (Jonathan Levine)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Trouble the Water (Carl Deal, Tia Lessin)
- Recruiter, The (Edet Belzberg)
- American Teen (Nanette Burstein)
- Větší, silnější, rychlejší (Chris Bell)
- Fields of Fuel (Joshua Tickell)
- Z lásky k vodě (Irena Salina)
- Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (Alex Gibney)
- Znásilnění: Utrpení žen v Kongu (Lisa Jackson)
- Světová krize: Co nás čeká? (Patrick Creadon)
- The Betrayal - Nerakhoon (Ellen Kuras, Thavisouk Phrasavath)
- The Order of Myths (Margaret Brown)
- Patti Smith: Sen o životě (Steven Sebring)
- Roman Polanski: Pravdivý příběh (Marina Zenovich)
- Secrecy (Peter Galison, Robb Moss)
- Slingshot Hip Hop (Jackie Salloum)
- Traces of the Trade: A Story from the Deep North (Katrina Browne, Alla Kovgan, Jude Ray)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Král ping-pongu (Jens Jonsson)
- Absurdistán (Veit Helmer)
- Burwa dii ebo (Vero Bollow)
- Kapitán Abu Raed (Amin Matalqa)
- Pes jí psa (Carlos Moreno)
- Vždycky jsem chtěl být gangster (Samuel Benchetrit)
- Bubeník (Kenneth Bi)
- Tak trochu jiná love story (Ole Bornedal)
- Brýle (Naoko Ogigami)
- Máncora (Ricardo de Montreuil)
- Modrá oční víčka (Ernesto Contreras)
- Dobrý den, smutku (Anna Negri)
- Mořská víla (Anna Melikjan)
- Pod palbou (Philippe Aractingi)
- Strangers (Guy Nattiv, Erez Tadmor)
- Náš vůdce (Dennis Gansel)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Muž na laně (James Marsh)
- Allein in vier Wänden (Alexandra Westmeier)
- Kompletní historie mých sexuálních selhání (Chris Waitt)
- Derek (Isaac Julien)
- Večeře s prezidentem (Sachithanandam Sathananthan, Sabiha Sumar)
- Durakovo : Le village des fous (Nino Kirtadze)
- In Prison My Whole Life (Marc Evans)
- Recycle (Mahmoud al Massad)
- Naufragés des Andes (Gonzalo Arijon)
- Up the Yangtze (Yung Chang)
- Yasukuni (Ying Li)
- The Art Star and the Sudanese Twins (Pietra Brettkelly)
- Be Like Others (Tanaz Eshaghian)
- Les Femmes de la Brukman (Isaac Isitan, Carole Poliquin)
- Puujee (Kazuya Yamada)
- Triage: Dr. James Orbinski's Humanitarian Dilemma (Patrick Reed)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena za nejlepší režii světového hraného filmu
Cena za nejlepší režii světového dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena za nejlepší scénář k světovému hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro světový hraný film za nejlepší kameru
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Cena pro světový dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film za nezávislého ducha
Zvláštní cena poroty pro hraný film za celkové herecké vystoupení
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena Alfreda P. Sloana
Cena za nejlepší krátkometrážní film
Cena za nejlepší světový krátkometrážní film
Čestné uznání za krátkometrážní film
- Aquarium (Rob Meyer)
- Ba yue shi wu (Jiang Xuan)
- Corona, La (Amanda Micheli)
- Oiran no uta (Ken'ichi Sawazaki)
- Pavouk (Nash Edgerton)
- Suspension (Nicolas Provost)
- W. (The Vikings)
Cena NHK pro filmové tvůrce
2007 - 25th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Otče náš (Christopher Zalla)
- Adrift in Manhattan (Alfredo De Villa)
- Broken English (Zoe R. Cassavetes)
- Four Sheets to the Wind (Sterlin Harjo)
- The Good Life (Stephen Berra)
- Grace už není (Jim Strouse)
- Hounddog (Deborah Kampmeier)
- Milovaný Joshua (George Ratliff)
- Du beonjjae sarang (Gina Kim)
- The Pool (Chris Smith)
- Debatéři (Jeffrey Blitz)
- Sněžní andělé (David Gordon Green)
- Starting Out in the Evening (Andrew Wagner)
- Intimní tajemství (Mitchell Lichtenstein)
- Weapons (Adam Bhala Lough)
- On the Road with Judas (J.J. Lask)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Pošli kulku (Jason Kohn)
- Crazy Love (Dan Klores)
- Všechno je v pohodě (Daniel B. Gold, Judith Helfand)
- For the Bible Tells Me So (Daniel G. Karslake)
- Přízraky z Abu Ghraib (Rory Kennedy)
- Hear and Now (Irene Taylor Brodsky)
- To by svedlo každé dítě (Amir Bar-Lev)
- Nanking (Bill Guttentag, Dan Sturman)
- Konec v nedohlednu (Charles Ferguson)
- Protagonist (Jessica Yu)
- War Dance (Sean Fine, Andrea Nix)
- Bílé světlo/Černý déšť: Zničení Hirošimy a Nagasaki (Steven Okazaki)
- Zoo (Robinson Devor)
- Banished: How Whites Drove Blacks Out of Town in America (Marco Williams)
- Chasing Ghosts: Beyond the Arcade (Lincoln Ruchti)
- Girl 27 (David Stenn)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Sladký kal (Dror Shaul)
- Noční býk (Jorge Hernandez Aldana)
- Cheiro do Ralo, O (Heitor Dhalia)
- Khadak (Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth)
- Orel kontra žralok (Taika Waititi)
- Ezra (Newton I. Aduaka)
- Za to může Fidel (Julie Gavras)
- Ghosts (Nick Broomfield)
- V rytmu stepu (Ian Iqbal Rashid)
- L'Héritage (Géla Babluani, Temur Babluani)
- Co dělají ryby? (Xiaolu Guo)
- Hukot (Matthew Saville)
- Once (John Carney)
- Ostrov (Pavel Lungin)
- Sny prachu (Laurent Salgues)
- Anaeui aeineul mannada (Tae-sik Kim)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Vores lykkes fjender (Eva Mulvad)
- Cocalero (Alejandro Landes)
- Kinaři všech zemí, spojte se! (Uli Gaulke)
- Crossing the Line (Daniel Gordon)
- Hot House (Shimon Dotan)
- Joe Strummer (Julien Temple)
- Umělé krajiny (Jennifer Baichwal)
- Klášter (Pernille Rose Grønkjær)
- On a Tightrope (Petr Lom)
- Drie kameraden (Mascha Novikova)
- Gangster z Manchesteru (Donal MacIntyre)
- VHS - Kahloucha (Néjib Belkadhi)
- Welcome Europa (Bruno Ulmer)
- Acidente (Cao Guimarães, Pablo Lobato)
- Bajo Juárez: La ciudad devorando a sus hijas (José Antonio Cordero, Alejandra Sánchez)
- Ve stínu Měsíce (David Sington)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film za herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro hraný film za osobitý pohled
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena Alfreda P. Sloana
Cena za nejlepší krátkometrážní film
Cena za nejlepší světový krátkometrážní film
Zvláštní cena poroty pro krátkometrážní film
Čestné uznání za krátkometrážní film
- Death to the Tinman (Ray Tintori)
- The Fighting Cholitas (Mariam Jobrani)
- Men Understand Each Other Better (Marjan Alizadeh)
- Motodrom (Jörg Wagner)
- Spitfire 944 (William Lorton)
- t.o.m. (Tom C.J. Brown, Daniel Gray)
Cena NHK pro filmové tvůrce
Vítěz filmové soutěže "Delta's Fly-In Movies"
Cena Indie Mogul
- Tom Bernard, Michael Barker
2006 - 24th Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
God Grew Tired of Us: The Story of Lost Boys of Sudan
(Christopher Dillon Quinn)Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Patnáctiletá (Richard Glatzer, Wash Westmoreland)
- Come Early Morning (Joey Lauren Adams)
- Flannel Pajamas (Jeff Lipsky)
- Forgiven (Paul Fitzgerald)
- Průvodce k rozpoznání tvých svatých (Dito Montiel)
- Half Nelson (Ryan Fleck)
- Jestřáb umírá (Julian Goldberger)
- Mezi dny (So-yong Kim)
- Puccini pro začátečnice (Maria Maggenti)
- Mraky nad L.A. (Chris Gorak)
- Sherrybaby (Laurie Collyer)
- Nesahejme psům na párky (Bobcat Goldthwait)
- Stín svědomí (Brian Jun)
- Stephanie Daley (Hilary Brougher)
- Sebevrazi - Love story z onoho světa (Goran Dukič)
- Somebodies (Hadjii)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- God Grew Tired of Us: The Story of Lost Boys of Sudan (Christopher Dillon Quinn)
- 'Tis Autumn: The Search for Jackie Paris (Raymond De Felitta)
- American Blackout (Ian Inaba)
- Holá pravda (Patricia Foulkrod)
- Fragmenty z Iráku (James Longley)
- A Lion in the House (Steven Bognar, Julia Reichert)
- Small Town Gay Bar (Malcolm Ingram)
- So Much So Fast (Steven Ascher, Jeanne Jordan)
- Hubená (Lauren Greenfield)
- The Trials of Darryl Hunt (Ricki Stern, Anne Sundberg)
- TV Junkie (Michael Cain, Matt Radecki)
- An Unreasonable Man (Henriette Mantel, Steve Skrovan)
- V bdělém stavu (Alan Berliner)
- Wordplay (Patrick Creadon)
- The World According to Sesame Street (Linda Goldstein Knowlton, Linda Hawkins)
- Crossing Arizona (Joseph Mathew)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Ruská ruleta (Géla Babluani)
- Allegro (Christoffer Boe)
- Aura (Fabián Bielinsky)
- Dům v písčinách (Andrucha Waddington)
- Dunia (Jocelyn Saab)
- Eva a rok ohnivého koně (Julia Kwan)
- Grbavica (Jasmila Žbanić)
- Rudé kvítky (Yuan Zhang)
- Madeinusa (Claudia Llosa)
- Číslo 2 (Toa Fraser)
- Poslední tanec (Max Makowski)
- Maximo Oliveros v rozpuku (Auraeus Solito)
- Piteopaeneui gongsik (Chang-ho Jo)
- Princezny (Fernando León de Aranoa)
- Syn člověka (Mark Dornford-May)
- Solo Dios sabe (Carlos Bolado)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- V jámě (Juan Carlos Rulfo)
- Glastonbury (Julien Temple)
- 5 Days (Yoav Shamir)
- Černé zlato (Marc Francis, Nick Francis)
- De nadie (Tin Dirdamal)
- Dear Pyongyang (Yong-hi Yang)
- The Giant Buddhas (Christian Frei)
- Velké ticho (Philip Gröning)
- I for India (Sandhya Suri)
- Kurze Leben des José Antonio Gutierrez, Das (Heidi Specogna)
- Tajný život Florence Broadhurstové (Gillian Armstrong)
- Viva Zapatero! (Sabina Guzzanti)
- Angry Monk: Reflections on Tibet (Luc Schaedler)
- By the Ways : A Journey with William Eggleston (Vincent Gérard, Cédric Laty)
- Kz (Rex Bloomstein)
- Songbirds (Brian Hill)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší střih
Zvláštní cena poroty pro hraný film za nezávislý pohled
Zvláštní cena poroty pro hraný film za celkové herecké vystoupení
- Rosario Dawson, Robert Downey Jr., Shia LaBeouf, Chazz Palminteri, Channing Tatum, Dianne Wiest (Průvodce k rozpoznání tvých svatých)
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena Alfreda P. Sloana
Cena za nejlepší krátkometrážní film
Cena za nejlepší světový krátkometrážní film
Čestné uznání za krátkometrážní film
- Před úsvitem (Bálint Kenyeres)
- Preacher with an Unknown God (Rob VanAlkemade)
- Undressing My Mother (Ken Wardrop)
Cena NHK pro filmové tvůrce
2005 - 23rd Sundance FF
Velká cena poroty za nejlepší hraný film
- Forty Shades of Blue (Ira Sachs)
- Mezi světy (David Ocanas)
- Zmizení (Rian Johnson)
- The Dying Gaul (Craig Lucas)
- Ellie Parker (Scott Coffey)
- How the Garcia Girls Spent Their Summer (Georgina Riedel)
- Hustle a Flow (Craig Brewer)
- Junebug (Phil Morrison)
- Loggerheads (Tim Kirkman)
- Samotář Jim (Steve Buscemi)
- Já a Ty a všichni ostatní (Miranda July)
- Policejní pochůzka (Robinson Devor)
- Svádění (Marcos Siega)
- Sépie a velryba (Noah Baumbach)
- Cucák (Mike Mills)
- Who Killed Cock Robin? (Travis Wilkerson)
Velká cena poroty za nejlepší dokumentární film
- Why We Fight (Eugene Jarecki)
- Enron: The Smartest Guys in the Room (Alex Gibney)
- After Innocence (Jessica Sanders)
- The Aristocrats (Paul Provenza)
- Ďábel a Daniel Johnston (Jeff Feuerzeig)
- Education of Shelby Knox, The (Marion Lipschutz, Rose Rosenblatt)
- Frozen Angels (Eric Black, Frauke Sandig)
- Mardi Gras: Made in China (David Redmon)
- Murderball (Henry Alex Rubin, Dana Adam Shapiro)
- New York Doll (Greg Whiteley)
- Romántico (Mark Becker)
- Shakespeare Behind Bars (Hank Rogerson)
- Trudell (Heather Rae)
- Twist of Faith (Kirby Dick)
- The Fall of Fujimori (Ellen Perry)
- Ring of Fire: The Emile Griffith Story (Ron Berger, Dan Klores)
Velká cena poroty za nejlepší světový hraný film
- Hrdina (Zézé Gamboa)
- Paní a služka (Jorge Gaggero)
- Bratři (Susanne Bier)
- Kronika smrti (Sebastián Cordero)
- Les pro stromy (Maren Ade)
- Noksaek uija (Cheol-soo Park)
- Horská hlídka (Chuan Lu)
- To mi řekla Lila (Ziad Doueiri)
- Divoké vlny (Arild Østin Ommundsen)
- Za jasného dne (Gaby Dellal)
- Palermo Hollywood (Eduardo Pinto)
- Ono (Małgorzata Szumowska)
- Půvabná dívka (Yoon-gi Lee)
- Podvědomí (Joaquín Oristrell)
- Wolf Creek (Greg McLean)
- Tony Takitani (Džun Ičikawa)
Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film
- Stand van de maan (Leonard Retel Helmrich)
- Melancholian 3 huonetta (Pirjo Honkasalo)
- Grizzly Man (Werner Herzog)
- Soy Cuba, O Mamute Siberiano (Vicente Ferraz)
- Pianisa z Bagdádu (Sean McAllister)
- Odessa... Odessa ! (Michale Boganim)
- Potřást si rukou s ďáblem (Peter Raymont)
- Unknown White Male (Rupert Murray)
- Mur (Simone Bitton)
- Dhakiyarr vs. the King (Allan Collins, Tom Murray)
- El inmortal (Mercedes Moncada Rodríguez)
- Yang Ban Xi, de 8 modelwerken (Yan Ting Yuen)
Cena za nejlepší režii hraného filmu
Cena za nejlepší režii dokumentárního filmu
Cena Walda Salta za nejlepší scénář k hranému filmu
Cena pro hraný film za nejlepší kameru
Cena pro dokumentární film za nejlepší kameru
Zvláštní cena poroty pro hraný film za herecký výkon
Zvláštní cena poroty pro hraný film za originální pohled
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film
Zvláštní cena poroty pro dokumentární film za střih
Zvláštní cena poroty pro světový hraný film
Zvláštní cena poroty pro světový dokumentární film
Cena diváků za nejlepší americký hraný film
Cena diváků za nejlepší americký dokumentární film
Cena diváků za nejlepší světový hraný film
Cena diváků za nejlepší světový dokumentární film
Cena Alfreda P. Sloana
Cena za nejlepší krátkometrážní film
Cena za nejlepší světový krátkometrážní film
Čestné uznání za krátkometrážní film
- One Weekend a Month (Eric Escobar)
- Ryan (Chris Landreth)
- Small Town Secrets (Katherine Leggett)
- Tama tu (Taika Waititi)
- Victoria para chino (Cary Joji Fukunaga)