Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

koxin

Nejlepší Marvel od Endgame. Chemie mezi hlavními postavami je na filmu to nejlepší, ale taky to celé parádně šlape a nikde se to nezdržuje. Šablonovité to je jako vše od MCU, ale s mnoha překvapivými twisty a originálními nápady. Doufám, že zdejší (a především světový) review bombing předem rozhodnuté (a hlavně hloupé) části "fanouškovské" základny neochromí potenciál na pokračování, ať už v podobě filmů či seriálů – vykopnuto je tu totiž hned několik linek, které bych chtěl vidět víc. ()

oveckaoa

Marvelovky sleduji od Iron Mana 1 od té doby jsem nedal ani jedné pod 3 hvězdy tady se to , ale změnilo a ty dvě hvězdy dám. Tento film nejen, že nedává smysl , ale nikam se to neposune a je to horší než od Dc Blue Beetle . Má to tak špatný humor , že se nesmál nikdo (snad první marvelovka v kině kde se nesmáli ani ti puberťáci) a záporačka je tak slabá, že ji místy poráží i Kamala Khan což je hodně smutné a ze 3 soubojů dostane třikrát na prdel . Scéna na  té taneční planetě je to nejhorší co kdy Marvel kdy stvořil hned po seriálu She Hulk navíc je úplně zbytečná je tam tak 15 minut a je tam jen kvůli tomu, aby si nějaký blbeček řekl hrál jsem v marvelovce. Jako  asi je to těžké postavit kohokoliv proti Captain Marvel , ale trochu vyrovnaně to snad šlo udělat. K ději Dar Benn (nová  vůdkyně kree) má Ronanovo kladivo i s kamenem nekonečna (kde ho vzala, když bylo ve strážcích galaxie jedna zničeno a jak to, že má kámen nekonečna nikdo ani neřeší zajímalo by mě jak to Marvel chce okecat )  najde jeden náramek s ním nějak otevírá portály nad planetami a z nich bere atmosféru, vodu a slunce (film si nedal práci to ani vysvětlit)  to přesouvá na planetu Kree kde není životu bezpečno jelikož poté co tam Captain Marvel/Carol  zabila tu jejich inteligenci šla planeta do hajzlu. Ačkoliv mají Kree letectvo a desítky stíhaček nedokážou je přesunout na jinou planetu tak hlavně, že u Skrullů to jde , ale tady ne nenapadne to dokonce ani Carol. Druhý náramek má Kamala Khan/Ms Marvel Captain Marvel a  jeddna černoška jdou na tu planetu kde objevila Dar Benn ten náramek čehosi se chytnou a díky tomu se všechny tři posouvají pokaždé , když použijou schopnosti . A zde je další blbost hned zhruba v 20 minutě používají své schopnosti a nepřehazují se Captain Marvel zde odletí do vesmíru chytit padající Kamalu Khan a nepřesune se s nikým Kamala Khan zde používá své schopnosti a taky se s nikým nepřesune. I na té taneční planetě (která je úplně zbytečná a je tam jen kvůli tomu ,aby si nějaký blbeček zazpíval pak se řekne on nemusí zpívat je jiný)  se nepřesouvají poté co používají své schopnosti tak, že celá dějová linka je k ničemu, když to nejsou ani schopni dodržet. Ačkoliv Dar Benn má tuto ´´výhodu,,  tak prohraje postupně se všema na konci už to asi i režisérka zabalila a zbavila se jí radši. Fury je zde do počtu a je to spíše komická postavička Hillová zde není (řeči o tom, že zde je a je to poslední film ve , kterém se objevila jsou lži) jeho plán s flerkeny co požírají posádku a pak ji zvrací zpátky živé je blbý a nedává smysl a stojí to jen na tom, že během několika minut dokáže několik flerkeních koťat požrat přes 400 lidí a pak je všechny vydávit. A to nejlepší ještě k tomu je tu Valkýra co pomocí bifrostu zachrání skrully proč nemohla zachránit i tu posádku? Kamala je horší než v seriálu jako já vím, že seriál byl naivní , ale opravdu je někdo tak vypatlaný, že si myslí, že poté co potká svůj  idol tak ten idol ti řekne ahoj budeme nejlepší sestry navždy jdeme na kávu a potkáme se s Avengers? U té černošky si ani nedaly tu práci vysvětlit její schopnosti  kdo neviděl WandaVision je nahraný je zde jen jedna věta vstoupila jsem do hexu   a mám schopnosti .  Na konci teasují na Young Avengers  a na staré  X Meny (tahle scéna je už i na youtube kdo ji chce vidět a nechce jít do kina). P.s. záporačka zde chce odebrat slunce ze Země a nikoho jiného z Avengers to nezajímá jako vážně však je to ještě větší problém než Thanos co chtěl vyhladit polovičku populace tohle by zabilo každého. P.s. 2 Proč Kamalina rodina byla v tom vesmíru nikdo ji neohrožoval těch pár kree se tam teleportovalo omylem . 40 procent () (méně) (více)

Tomasso001

“Moderní” zhovadilost. Co nejvíc rasově zastoupit, ženy nahradí muže, mizerný vtip a detinske zápletky, ztraceny čas.. ()

VanTom

Týmová chemie mezi "Zázraky" funguje na jedničku a postavy se správně doplňují (nadšení Iman Vellani je nakažlivé a Brie Larson vypadá skvěle, ta třetí nevadí), byť o nějaké hloubce v prokreslení vztahů či charakterů si mohou nechat zdát. Ani záporačka mi nepřišla zlá (není tohle zápor sám o sobě? ;)), má jednoduché, nicméně jasné motivace. Akční scény a triky drží vysokou úroveň, kámen úrazu tak představuje generická vesmírná zápletka, která příliš nechytne a spíš prošumí ve slunečním větru, a nedonošený (popř. přenošený) scénář. U bizarností jako zpívající planeta jsem se styděl, naopak za evakuaci pomocí "koťátek" (za tklivých tónů hitovky z muzikálu!) hvězdičku přidávám – jo a taky za rozumnou stopáž. [CineStar Anděl] ()

hroubek

Komiksový výplach, který má pár dobrých scén, ale jinak jde o průměrnou, a místy až podprůměrnou podívanou. Marvels jsou první film z MCU, co jsem vynechal v kině a jsem za to rád. Vidět to v kině, tak jsem hodně naštvaný.  Doma to tak moc nebolelo, nicméně je pravdou, že po pár dnech si z filmu pamatuji jen pár věcí. Režisérka Nia DaCosta svůj velký film nezvládla. Problém nebyl jen na její straně. Evidentně chyběl velký dozor od Kevina Feigeho, někdo z producentů si měl všimnout, že scénář je fakt bída, a že jsou tam věci, co jsou velké WTF. Během postprodukce si někdo měl všimnout, že to celé hnusně vypadá. A nakonec si někdo měl všimnout, že když za takovýto film utratíte přes dvě stě mega, tak by tam mělo být něco, kde ty prachy budou vidět. Film má spoustu problémů, od záporačky, přes hloupou zápletku až trapným momentům. Naštěstí je tu Iman Vellani, která si film užívá a dává mu potřebnou energii. Díky ní se dokáží Brie Larson a Teyonah Parris usmát a udělat si ze sebe legraci, a přestat se tvářit, jakoby měly zaražené prdy. Pak tu jsou kočky a pár dobrých scén. Popravdě jsem čekal mnohem větší peklo, ale v reálu jsem dostal podprůměrný komiksový film. ()

Sany33

Príbeh: Captain Marvel s ďalšími dvomi super hrdinkami ovládajúcimi svetlo, musia napraviť hriechy minulosti a popri tom ako inak zachrániť zem. Herecké obsadenie: Asi najhorší cast aký som za posledné obdobie zažil. Jediná postava na ktorú som sa tešil je Brie Larson, ale tá v tomto filme strúha absolútne debilné ksichty a jej prejav je tak strašne silený až ma napínalo a to ešte nehovorím že to trocha preháňa v posilke a jej telo je samá šľacha a po sexi kapitánke je už iba kostým. O tom rasovo vyrovnanom zvyšku partie sa nebudem vyjadrovať. Prevdenie: najviac ma štve ten scenáristický lapsus ako zo značky idú zas iba vymačkať prachy. Nasilu stavaný emočný vzťah, detinský humor malej indky, mačky žerúce ľudí a povedzme si úprimne Samko už je tiež na podobné úlohy starý a je to tu sakramentsky vidieť. Pocity: Sklamanie. Nečakal som od toho veľa ale čakal som aspoň niečo. Všetky emócie vyzneli do prázdna a asi som už aj vyrástol z tohto tipu humoru. Pevne verím že po tomto vznikne čisto ženské zoskupenie Avengers a potom už nad totuto frančízou nadobro ulomím palicu. Pridaná hodnota: Nič. Radím sa oblúkom vyhnúť. 29% ()

Trustme

Parodie? Pohádka? Pre-puberta? Prapodivnost? Polyamorie? Polystyren? Podobenství? Plýtvání? Psychologie? Pindání? Pomstychtivost? PIČOVINA! ()

Hennesy

Stupídna báchorka s jednou gadžovkou a 3 cigánkami, ktoré nemajú šancu utiahnuť celovečerný film. Úplná zbytočnosť, pri ktorej je cítit, že ju nikto neberie vážne a so záporákom, ktorého by Iron Man, Captain America alebo Thor vyklepal pri raňajkách. Marvel je v prdeli a bude už len nostalgicky spomínať na časy kedy si Downey jr.obliekal prvýkrát svoj oblek a čo sa odvtedy pokazilo. ()

JohnSmith

Myslím si, že zdejší hodnotitelé to už trochu přehánějí. Ani je to slabá Marvelovka, ale zas taková hrůza to nebyla. Je to svižné, krátké a občas i vtipné. Mě osobně vadila ta indická princezna, která je děsně nesympatická. Nechápu marvelácké rozhodnutí svěřit režii ženě, která nemá s takovým druhem filmů zkušenosti a vlastně i díky tomu je to jedna z nejslabších marvelovek. Kašlete už na nějakou genderovou či jinou vyváženost a točte filmy pro lidi a hlavně pro zábavu. ()

Jaro.Krafcik

Úplne súhlasim s hodnotením. Jedna z najslabsích marveloviek. Pre silné ženy, to sme dopadli. Nia costa po slabom candymanovi skúsila a nevyšlo. Akože dobre scénky s mačkmi, pomerne dobrý sk dabing a nick fury to zachránili ale inak slabota. Fakt asi po dvoch rokoch odchádzam z kina sklamaný a slabé tri hviezdy naposledy to asi bolo po premiernom menu. Opäť sa ukázalo že dámske režisrky nezvladajú natočiť kvalitnú marvelovku. A pokračovania sú takmer vždy slabšie. Captain marvel a Eternals oproti tomuto pokladom aj dokonca zhejtovaná black widow. Ani som si nemyslel že má tento rok ešte kamaráti vytiahnú do kinosály. Snáď ten aquaman od Dc napraví chuť. 3* ()

blackJag

Girl Power to bere útokem! A nikoho to nezajímá... Sázka na (téměř) čistě dámské seskupení nezabrala, není to nijak zvlášť dobře natočené, není to nijak zvlášť dobře napsané (jenom těch citových prodlev k nesnesení) a není to ani nijak zvlášť dobře zahrané (postava Captain Marvel mi přišla jak po lobotomii)... Prachy na tom vidět jsou, to už je MCU tak nějak standard, ale jinak jsou to čisté rozpaky, a to myslím snímek nahlížím ještě smířlivou optikou. 50% ()

dragon94

To nejhorší na Marvels je to, že koncepčně jako film prostě nefungují. Filmu trvá 15 minut než se v něm začne něco dít a po hodině a dvaceti minutách končí. Následuje pak ještě pár minutový epilog a titulky. A i přes tuhle krátkou stopáž se v něm najde pár hluchých míst. Záporačka je dost nezajímavá a její moralizování potom co sama zničí několik světů je přinejmenším úsměvné. Fury je zde degradován na vtipnou figurku, která vůbec nepůsobí jako Fury, kterého známe z předchozích filmů. A ke konci se příběh docela dost rozpadne a k ničemu pořádnému nevede. Proč tedy 3*? Protože ve zbytku je to vlastně docela fajn. V některých věcech dokonce víc než fajn. Všechny 3 hlavní představitelky jsou super. Ano i samotná Captain Marvel zde působí docela sympaticky. Prohazování míst při použití schopností je velice zajímavý a dobře ztvárněný koncept. Škoda jen že nemá jasně daná pravidla, i přesto že se ho postavy nakonec naučí jakž takž používat. Celé to prohazování vede k několika fakt pěkným akčním a zábavným scénám. Akce je nasnímaná dynamicky a kreativně a určitě patří v rámci MCU k nadprůměru. Né teda všechny, ale některé určitě. Celé to pak nahoru táhne hlavně Kamala a její fanouškovství. Zatímco někdy to působí zbytečně přestřeleně, jindy je to to nejlepší na celém filmu. Osobně miluju její úšklebek ve stylu "teď mě sleduj" v momentě kdy může poprvé předvést Furymu co dovede. A takových věcí je tam spoustu. Celkově jsou tedy Marvels nefunkčním filmem, který k ničemu pořádně nevede a na konci se příběhově docela rozpadne, ale zároveň jsou Marvels docela slušnou zábavnou jednohubkou s dobrou a dynamickou akcí, dost sympatickými hrdinkami, a výborným nápadem s prohazováním, který se ale daří pořádně využívat hlavně v první polovině filmu. 3* 55% ()

Jacob23

jediná dobrá scéna je tam s kočkama..a to kočky nemám rád - s podivem je, že z těch 3 hrdinek umí hrát jen ta nejmladší ()

drackula

Podľa reakcií som čakal, že to bude výrazne horšie. Je to pozerateľné, občas zábavné, ale ničím výnimočné. Šedý superhrdinský priemer. 50% Disney plus ()

Hollohlaway

Zmatek převeliký, slabá logika, slabá motivace postav, slabota snad všechno. Skutečně jsem měl problém se zorientovat o co tam vlastně jde. Herecky hlavní Power Rangers Girls Squad celkem ušel, záporák ale nevýrazná a herecky taky nic moc. Vtip taky dost málo, je to prostě prapodivná míchanice bez silnější dějové linky. Soumrak Marvelu pokračuje. ()

Almásy

Marvel sa stal veľmi pohodlný a myslí si že mu úplne všetko prejde. Marvels rozhodne nie sú najhorší film v dejinách kinematografie, je to príjemné guilty pleasure ale bohužiaľ sa to ani nechytá na zlatú éru. Ale cvrkol som si do gatiek keď som počul meno Charles a videl dvere s X. ()

kenkaku odpad!

Snad *nikdo nepředpokládal, že tohle dopadne dobře. Tváří se to jako Captain Marvel 2, ale není. Film totiž od diváků Captain Marvel automaticky předpokládá, že viděli i jedny z největších kokotin seriálového MCU (skutečné M-SHE-U perly) aka představovačky Ms Marvel a Moniky Rambeau. Dokonce se částečně opírá i o Tajnou invazi a Hawkeye. Nepochopím. Tedy, pokud jste přišli na pokračování filmu (a nekoukáte na každou kokotinu na streamu), čekejte bizár (a guláš). Náhodné prohazovaní postav (!?) v rámci jedné scény je standard. Dále zcela radikální změna pojetí (konceptu) z celkem normální Marvelovky na pubertální grotesku, taky udělala svoje (viz Thor 4). Ale pokud jste (nyní zúročíme hvězdičku ze začátku) náctka, co žere komiksy, těšte se na pětihvězdičkovou taškařici (dokonce se tam i tančí a zpívá - juchů!). Všichni ostatní budete trpět. Tohle je naprosté dno nejen od Marvelu, ale dokonce i pokud zahrneme DC (ano, i Blue Beetle aka dno DC, není tak hrozné jako tohle). ()

Koda

Říkal jsem si, že bych dal lepší hodnocení, ale tenhle film byla prostě bída. Film byl neuvěřitelně chaotický, bojové scény a to všechno prohazování nebylo moc dobrý nápad. Kočky, které žerou lidi a do toho jim hraje populární píseň z The Cats? Pravidlo číslo 1, chceš se zachránit, nech se sežrat. Začátek byl tím stylem, že pokračujme příběhem a kdo neviděl první díl, tak ať se p*sere. Dále co jsem nepochopil, tak to byl rajón prakticky normálních lidí, kteří údajně jen zpívají a tancují, akorát princ může mluvit. Více takových nejasností tam bylo, že jsem skoro ani nevnímal. Třešničkou do dortu byla Credits scéna, která to úplně nejvíc završila. Asi vážně jedna z nejslabších Marvelek, co jsem viděl. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

15.02.2024

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (více)