Ocenění - Golden Globes - 1965-1974
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
1974 - The 31st Annual Golden Globe Awards (1973)
Nejlepší film - drama
Vymítač ďábla
Nejlepší film - komedie/muzikál
Americké graffiti
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Chodec - Západní Německo
- Alfréde, Alfréde! - Itálie
- Americká noc - Francie
- Kazablan - Izrael
- Stav obležení - Francie
Nejlepší režie
- William Friedkin (Vymítač ďábla)
- Bernardo Bertolucci (Poslední tango v Paříži)
- Peter Bogdanovich (Papírový měsíc)
- George Lucas (Americké graffiti)
- Fred Zinnemann (Den Šakala)
Nejlepší scénář
- William Peter Blatty (Vymítač ďábla)
- Melvin Frank (Na úrovni)
- Darryl Ponicsan (Propustka do půlnoci)
- Kenneth Ross (Den Šakala)
- David S. Ward (Podraz)
Nejlepší herec - drama
- Al Pacino (Serpico)
- Robert Blake (Modrá Electra Glide)
- Jack Lemmon (Zachraňte tygra)
- Steve McQueen (Motýlek)
- Jack Nicholson (Poslední eskorta)
Nejlepší herečka - drama
- Marsha Mason (Propustka do půlnoci)
- Ellen Burstyn (Vymítač ďábla)
- Barbra Streisand (Takoví jsme byli)
- Elizabeth Taylor (Ash Wednesday)
- Joanne Woodward (Letní naděje, zimní vzpomínky)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- George Segal (Na úrovni)
- Carl Anderson (Jesus Christ Superstar)
- Richard Dreyfuss (Americké graffiti)
- Ted Neeley (Jesus Christ Superstar)
- Ryan O'Neal (Papírový měsíc)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Glenda Jackson (Na úrovni)
- Yvonne Elliman (Jesus Christ Superstar)
- Cloris Leachman (Charley and the Angel)
- Tatum O'Neal (Papírový měsíc)
- Liv Ullmann (40 Carats)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- John Houseman (Papírová honička)
- Martin Balsam (Letní naděje, zimní vzpomínky)
- Jack Gilford (Zachraňte tygra)
- Randy Quaid (Poslední eskorta)
- Max von Sydow (Vymítač ďábla)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Linda Blair (Vymítač ďábla)
- Valentina Cortese (Americká noc)
- Madeline Kahn (Papírový měsíc)
- Kate Reid (A Delicate Balance)
- Sylvia Sidney (Letní naděje, zimní vzpomínky)
Nejlepší hudba
- Neil Diamond (Racek Jonathan Livingston)
- Georges Delerue (Den delfína)
- Michel Legrand (Breezy)
- Alan Price (Šťastný to muž)
- Richard M. Sherman (Tom Sawyer)
- John Williams (Propustka do půlnoci)
Nejlepší originální píseň
- Alan Bergman, Marvin Hamlisch (Takoví jsme byli) - "Send a Little Love My Way"
- Na úrovni - "All That Love Went To Waste"
- Alan Bergman, Michel Legrand (Breezy) - "Breezy's Song"
- Neil Diamond (Racek Jonathan Livingston) - "Lonely Looking Sky"
- Kazablan - "Rosa Rosa
- Henry Mancini (Drsná Oklahoma) - "Send a Little Love My Way"
Nejlepší televizní seriál - drama
Nejlepší televizní seriál - komedie/muzikál
- All in the Family
- The Carol Burnett Show
- Mary Tyler Moore
- Sanford and Son
- The Sonny and Cher Comedy Hour
Nejlepší herec v seriálu - drama
- James Stewart (Hawkins)
- David Carradine (Kung Fu)
- Mike Connors (Mannix)
- Peter Falk (Columbo)
- Richard Thomas (The Waltons)
- Robert Young (Marcus Welby, M.D.)
Nejlepší herečka v seriálu - drama
- Lee Remick (The Blue Knight)
- Susan Saint James (McMillan & Wife)
- Michael Learned (The Waltons)
- Julie London (Emergency!)
- Emily McLaughlin (General Hospital)
Nejlepší herec v seriálu - komedie/muzikál
- Jack Klugman (The Odd Couple)
- Alan Alda (M*A*S*H)
- Dom DeLuise (Lotsa Luck)
- Redd Foxx (Sanford and Son)
- Carroll O'Connor (All in the Family)
Nejlepší herečka v seriálu - komedie/muzikál
- Cher (The Sonny and Cher Comedy Hour)
- Jean Stapleton (All in the Family)
- Bea Arthur (Maude)
- Carol Burnett (The Carol Burnett Show)
- Mary Tyler Moore (Mary Tyler Moore)
Nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- McLean Stevenson (M*A*S*H)
- Edward Asner (Mary Tyler Moore)
- Will Geer (The Waltons)
- Harvey Korman (The Carol Burnett Show)
- Strother Martin (Hawkins)
- Rob Reiner (All in the Family)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- Ellen Corby (The Waltons)
- Gail Fisher (Mannix)
- Valerie Harper (Mary Tyler Moore)
- Sally Struthers (All in the Family)
- Loretta Swit (M*A*S*H)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1973 - The 30th Annual Golden Globe Awards (1972)
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Vystěhovalci - Švédsko
- Nová země - Švédsko
- Šepoty a výkřiky - Švédsko
- Nenápadný půvab buržoazie - Francie
- Roma - Itálie
- Espejismo - Peru
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Mladý Winston - Velká Británie
- Vidiny - Velká Británie
- Divočina patří lvům - Velká Británie
- The Ruling Class - Velká Británie
- Zee a spol. - Velká Británie
Nejlepší režie
- Francis Ford Coppola (Kmotr)
- John Boorman (Vysvobození)
- Bob Fosse (Kabaret)
- Alfred Hitchcock (Zběsilost)
- Billy Wilder (Nebožtíci přejí lásce)
Nejlepší scénář
- Francis Ford Coppola (Kmotr)
- Jay Presson Allen (Kabaret)
- I.A.L. Diamond (Nebožtíci přejí lásce)
- James Dickey (Vysvobození)
- Anthony Shaffer (Zběsilost)
- Neil Simon (Dobyvatel srdcí)
Nejlepší herec - drama
- Marlon Brando (Kmotr)
- Michael Caine (Slídil)
- Laurence Olivier (Slídil)
- Al Pacino (Kmotr)
- Jon Voight (Vysvobození)
Nejlepší herečka - drama
- Liv Ullmann (Vystěhovalci)
- Trish Van Devere (One Is a Lonely Number)
- Diana Ross (Billie zpívá blues)
- Cicely Tyson (Sounder)
- Tuesday Weld (Play It As It Lays)
- Joanne Woodward (Vliv gama paprsků na měsíček zahradní)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Jack Lemmon (Nebožtíci přejí lásce)
- Edward Albert (Motýli jsou svobodní)
- Charles Grodin (Dobyvatel srdcí)
- Walter Matthau (Pete a Tillie)
- Peter O'Toole (Muž jménem La Mancha)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Liza Minnelli (Kabaret)
- Carol Burnett (Pete a Tillie)
- Goldie Hawn (Motýli jsou svobodní)
- Juliet Mills (Nebožtíci přejí lásce)
- Maggie Smith (S tetou na cestách)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Joel Grey (Kabaret)
- James Caan (Kmotr)
- James Coco (Muž jménem La Mancha)
- Alec McCowen (S tetou na cestách)
- Clive Revill (Nebožtíci přejí lásce)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Shelley Winters (Dobrodružství Poseidonu)
- Marisa Berenson (Kabaret)
- Jeannie Berlin (Dobyvatel srdcí)
- Helena Kallianiotes (Kansas City Bomber)
- Geraldine Page (Pete a Tillie)
Nejlepší hudba
- Nino Rota (Kmotr)
- Ron Goodwin (Zběsilost)
- Quincy Jones (Útěk)
- Michel Legrand (Billie zpívá blues)
- John Williams (Dobrodružství Poseidonu)
Nejlepší originální píseň
- Walter Scharf (Ben) - "Ben"
- Motýli jsou svobodní - "Carry Me"
- Vysvobození - "Dueling Banjos"
- Alan Bergman, Maurice Jarre (Život a doba soudce Roye Beana) - "Marmalade, Molasses and Honey"
- Fred Ebb (Kabaret) - "Money"
- Joel Hirschhorn, Al Kasha (Dobrodružství Poseidonu) - "Song From The Poseidon Adventure (The Morning After)"
- Alan Bergman, Johnny Mandel (Molly and Lawless John) - "Take Me Home"
Nejlepší televizní seriál - drama
Nejlepší televizní seriál - komedie/muzikál
Nejlepší herec v seriálu - drama
- Peter Falk (Columbo)
- Mike Connors (Mannix)
- William Conrad (Cannon)
- Chad Everett (Medical Center)
- David Hartman (The Bold Ones: The New Doctors)
- Robert Young (Marcus Welby, M.D.)
Nejlepší herečka v seriálu - drama
- Gail Fisher (Mannix)
- Ellen Corby (The Waltons)
- Susan Saint James (McMillan & Wife)
- Anne Jeffreys (The Delphi Bureau)
- Michael Learned (The Waltons)
- Peggy Lipton (The Mod Squad)
Nejlepší herec v seriálu - komedie/muzikál
- Redd Foxx (Sanford and Son)
- Alan Alda (M*A*S*H)
- Bill Cosby (The Bill Cosby Show)
- Paul Lynde (The Paul Lynde Show)
- Carroll O'Connor (All in the Family)
- Flip Wilson (Flip)
Nejlepší herečka v seriálu - komedie/muzikál
- Jean Stapleton (All in the Family)
- Julie Andrews (The Julie Andrews Hour)
- Bea Arthur (Maude)
- Carol Burnett (The Carol Burnett Show)
- Mary Tyler Moore (Mary Tyler Moore)
Nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- James Brolin (Marcus Welby, M.D.)
- Edward Asner (Mary Tyler Moore)
- Ted Knight (Mary Tyler Moore)
- Harvey Korman (The Carol Burnett Show)
- Robert Reinert (All in the Family)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- Ruth Buzzi (Laugh-In)
- Susan Dey (The Partridge Family)
- Valerie Harper (Mary Tyler Moore)
- Vicki Lawrence (The Carol Burnett Show)
- Audra Lindley (Bridget Loves Bernie)
- Sally Struthers (All in the Family)
- Elena Verdugo (Marcus Welby, M.D.)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1972 - The 29th Annual Golden Globe Awards (1971)
Nejlepší film - drama
Francouzská spojka
Nejlepší film - komedie/muzikál
Šumař na střeše
Nejlepší film - drama
- Francouzská spojka
- Mechanický pomeranč
- Poslední představení
- Marie Stuartovna, královna skotská
- Léto roku 1942
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Ha-Shoter Azulai - Izrael
- Konformista - Itálie
- Umřít na lásku - Francie
- Klářino koleno - Francie
- Čajkovskij - Sovětský Svaz
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Mizerná neděle - Velká Británie
- Friends - Velká Británie
- Červený stan - Sovětský svaz / Itálie
- Posel - Velká Británie
- Africký slon - Velká Británie
- Běsnící měsíc - Velká Británie
Nejlepší režie
- William Friedkin (Francouzská spojka)
- Peter Bogdanovich (Poslední představení)
- Norman Jewison (Šumař na střeše)
- Stanley Kubrick (Mechanický pomeranč)
- Robert Mulligan (Léto roku 1942)
Nejlepší scénář
- Paddy Chayefsky (Nemocnice)
- John Hale (Marie Stuartovna, královna skotská)
- Andy Lewis (Klute)
- John Paxton (Kotch)
- Ernest Tidyman (Francouzská spojka)
Nejlepší herec - drama
- Gene Hackman (Francouzská spojka)
- Peter Finch (Mizerná neděle)
- Malcolm McDowell (Mechanický pomeranč)
- Jack Nicholson (Tělesné vztahy)
- George C. Scott (Nemocnice)
Nejlepší herečka - drama
- Jane Fonda (Klute)
- Dyan Cannon (Such Good Friends)
- Glenda Jackson (Marie Stuartovna, královna skotská)
- Vanessa Redgrave (Marie Stuartovna, královna skotská)
- Jessica Walter (Zahrajte mi "MISTY")
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Chaim Topol (Šumař na střeše)
- Walter Matthau (Kotch)
- Dean Jones (The Million Dollar Duck)
- Bud Cort (Harold a Maude)
- Gene Wilder (Pan Wonka a jeho čokoládovna)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Twiggy (The Boy Friend)
- Sandy Duncan (Hvězdná dívka)
- Ruth Gordon (Harold a Maude)
- Angela Lansbury (Kouzelná slečna Priceová)
- Elaine May (Nový list)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Ben Johnson (Poslední představení)
- Tom Baker (Mikuláš a Alexandra)
- Art Garfunkel (Tělesné vztahy)
- Paul Mann (Šumař na střeše)
- Jan-Michael Vincent (Going Home)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Ann-Margret (Tělesné vztahy)
- Ellen Burstyn (Poslední představení)
- Cloris Leachman (Poslední představení)
- Diana Rigg (Nemocnice)
- Maureen Stapleton (Apartmá v hotelu Plaza)
Nejlepší hudba
- Isaac Hayes (Detektiv Shaft)
- John Barry (Marie Stuartovna, královna skotská)
- Michel Legrand (Le Mans)
- Michel Legrand (Léto roku 1942)
- Gil Melle (Kmen Andromeda)
Nejlepší originální píseň
- Marvin Hamlisch (Kotch) - "Life Is What You Make It"
- Burt Bacharach (Běsnící měsíc) - "Long Ago Tomorrow"
- Alan Bergman, Laurence Rosenthal (Africký slon) - "Rain Falls Anywhere It Wants To"
- Quincy Jones (Honky) - "Something More"
- Isaac Hayes (Detektiv Shaft) - "Theme From Shaft"
Nejlepší televizní seriál - drama
Nejlepší televizní seriál - komedie/muzikál
Nejlepší herec v seriálu - drama
- Robert Young (Marcus Welby, M.D.)
- Raymond Burr (Ironside)
- Mike Connors (Mannix)
- William Conrad (Cannon)
- Peter Falk (Columbo)
Nejlepší herečka v seriálu - drama
- Patricia Neal (The Waltons)
- Lynda Day George (Mission: Impossible)
- Peggy Lipton (The Mod Squad)
- Denise Nicholas (Room 222)
- Susan Saint James (McMillan & Wife)
Nejlepší herec v seriálu - komedie/muzikál
- Carroll O'Connor (All in the Family)
- Herschel Bernardi (Arnie)
- Jack Klugman (The Odd Couple)
- Dick Van Dyke (The New Dick Van Dyke Show)
- Flip Wilson (Flip)
Nejlepší herečka v seriálu - komedie/muzikál
- Carol Burnett (The Carol Burnett Show)
- Lucille Ball (Here's Lucy)
- Shirley Jones (The Partridge Family)
- Mary Tyler Moore (Mary Tyler Moore)
- Jean Stapleton (All in the Family)
Nejlepší minisérie nebo TV film
Nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- Edward Asner (Mary Tyler Moore)
- James Brolin (Marcus Welby, M.D.)
- Harvey Korman (The Carol Burnett Show)
- Rob Reiner (All in the Family)
- Milburn Stone (Gunsmoke)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- Sue Ane Langdon (Arnie)
- Amanda Blake (Gunsmoke)
- Gail Fisher (Mannix)
- Sally Struthers (All in the Family)
- Lily Tomlin (Laugh-In)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1971 - The 28th Annual Golden Globe Awards (1970)
Nejlepší film - drama
Love Story
Nejlepší film - komedie/muzikál
M*A*S*H
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Cestující v dešti - Francie
- Borsalino - Francie / Itálie
- Doznání - Francie
- Podivné vyšetřování - Itálie
- Ore'ach B'Onah Metah - Francie / Izrael
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Zamilované ženy - Velká Británie
- Act of the Heart - Kanada
- Bloomfield - Velká Británie / Izrael
- The Virgin and the Gypsy - Velká Británie
- Aru heishi no kake - Japonsko
Nejlepší režie
- Arthur Hiller (Love Story)
- Bob Rafelson (Malé životní etudy)
- Robert Altman (M*A*S*H)
- Ken Russell (Zamilované ženy)
- Franklin J. Schaffner (Generál Patton)
Nejlepší scénář
- Erich Segal (Love Story)
- Ring Lardner Jr. (M*A*S*H)
- Carole Eastman (Malé životní etudy)
- John Cassavetes (Manželé)
- Leslie Bricusse (Scrooge)
Nejlepší herec - drama
- George C. Scott (Generál Patton)
- Melvyn Douglas (Nikdy jsem nezpíval svému otci)
- James Earl Jones (The Great White Hope)
- Jack Nicholson (Malé životní etudy)
- Ryan O'Neal (Love Story)
Nejlepší herečka - drama
- Ali MacGraw (Love Story)
- Faye Dunaway (Žena s tajenkou)
- Glenda Jackson (Zamilované ženy)
- Melina Mercouri (La Promesse de l'aube)
- Sarah Miles (Ryanova dcera)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Albert Finney (Scrooge)
- Elliott Gould (M*A*S*H)
- Donald Sutherland (M*A*S*H)
- Richard Benjamin (Diary of a Mad Housewife)
- Jack Lemmon (Burani ve městě)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Carrie Snodgress (Diary of a Mad Housewife)
- Julie Andrews (Darling Lili)
- Sandy Dennis (Burani ve městě)
- Angela Lansbury (Pro každého něco)
- Barbra Streisand (Básník a kočička)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- John Mills (Ryanova dcera)
- náčelník Dan George (Malý velký muž)
- Trevor Howard (Ryanova dcera)
- George Kennedy (Letiště)
- John Marley (Love Story)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Karen Black (Malé životní etudy)
- Maureen Stapleton (Letiště)
- Sally Kellerman (M*A*S*H)
- Tina Chen (Havajané)
- Lee Grant (Pan domácí)
Nejlepší hudba
- Francis Lai (Love Story)
- Alfred Newman (Letiště)
- Frank Cordell (Cromwell)
- Leslie Bricusse (Scrooge)
- Michel Legrand (Na Větrné hůrce)
Nejlepší originální píseň
- Henry Mancini (Darling Lili) - "Whistling Away the Dark"
- Malej Fauss a Velkej Halsy - "Ballad of Little Fauss and Big Halsey"
- Alan Bergman, Michel Legrand (Útržky snů) - "Pieces of Dreams"
- Leslie Bricusse (Scrooge) - "Thank You Very Much"
- Riz Ortolani (Madron) - "Till Love Touches Your Life"
Nejlepší televizní seriál - drama
Nejlepší televizní seriál - komedie/muzikál
- The Carol Burnett Show
- The Courtship of Eddie's Father
- Family Affair
- The Glen Campbell Goodtime Hour
- The Partridge Family
Nejlepší herec v seriálu - drama
- Peter Graves (Mission: Impossible)
- Mike Connors (Mannix)
- Chad Everett (Medical Center)
- Burt Reynolds (Dan August)
- Robert Young (Marcus Welby, M.D.)
Nejlepší herečka v seriálu - drama
- Peggy Lipton (The Mod Squad)
- Amanda Blake (Gunsmoke)
- Linda Cristal (The High Chaparral)
- Yvette Mimieux (The Most Deadly Game)
- Denise Nicholas (Room 222)
Nejlepší herec v seriálu - komedie/muzikál
- Flip Wilson (Flip)
- Herschel Bernardi (Arnie)
- David Frost (The David Frost Show)
- Merv Griffin (The Merv Griffin Show)
- Danny Thomas (Make Room for Granddaddy)
Nejlepší herečka v seriálu - komedie/muzikál
- Mary Tyler Moore (Mary Tyler Moore)
- Lucille Ball (Here's Lucy)
- Shirley Jones (The Partridge Family)
- Juliet Mills (Nanny and the Professor)
- Elizabeth Montgomery (Bewitched)
Nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- James Brolin (Marcus Welby, M.D.)
- Michael Constantine (Room 222)
- Tige Andrews (The Mod Squad)
- Henry Gibson (Laugh-In)
- Zalman King (The Young Lawyers)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu
- Gail Fisher (Mannix)
- Miyoshi Umeki (The Courtship of Eddie's Father)
- Karen Valentine (Room 222)
- Lesley Ann Warren (Mission: Impossible)
- Sue Ane Langdon (Arnie)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1970 - The 27th Annual Golden Globe Awards (1969)
Nejlepší film - drama
Tisíc dnů s Annou
Nejlepší film - komedie/muzikál
Tajemství Santa Vittorie
Nejlepší film - drama
- Tisíc dnů s Annou
- Butch Cassidy a Sundance Kid
- Půlnoční kovboj
- Nejlepší léta slečny Jean Brodieové
- Koně se také střílejí
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Z - Alžírsko
- Ådalen 31 - Švédsko
- Koritsia ston ilio - Řecko
- Satyrikon - Itálie
- Te'alat Blaumilch - Izrael
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Jaká to rozkošná válka! - Velká Británie
- The Assassination Bureau - Velká Británie
- Kdyby... - Velká Británie
- Prácička v Itálii - Velká Británie / Itálie
- Mayerling - Francie / Velká Británie
Nejlepší režie
- Charles Jarrott (Tisíc dnů s Annou)
- Gene Kelly (Hello, Dolly!)
- Stanley Kramer (Tajemství Santa Vittorie)
- Sydney Pollack (Koně se také střílejí)
- John Schlesinger (Půlnoční kovboj)
Nejlepší scénář
- Bridget Boland (Tisíc dnů s Annou)
- William Goldman (Butch Cassidy a Sundance Kid)
- John Mortimer (John a Mary)
- Waldo Salt (Půlnoční kovboj)
- David Shaw (Jestliže je úterý, musíme být v Belgii)
Nejlepší herec - drama
- John Wayne (Maršál)
- Alan Arkin (Popi)
- Richard Burton (Tisíc dnů s Annou)
- Dustin Hoffman (Půlnoční kovboj)
- Jon Voight (Půlnoční kovboj)
Nejlepší herečka - drama
- Geneviève Bujold (Tisíc dnů s Annou)
- Jane Fonda (Koně se také střílejí)
- Liza Minnelli (Sterilní kukačka)
- Jean Simmons (Šťastný konec)
- Maggie Smith (Nejlepší léta slečny Jean Brodieové)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Peter O'Toole (Sbohem, pane profesore!)
- Dustin Hoffman (John a Mary)
- Lee Marvin (Paint Your Wagon)
- Steve McQueen (Pobertové)
- Anthony Quinn (Tajemství Santa Vittorie)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Patty Duke (Já, Natálie)
- Dyan Cannon (Bob a Carol a Ted a Alice)
- Ingrid Bergman (Kaktusový květ)
- Kim Darby (Generation)
- Barbra Streisand (Hello, Dolly!)
- Mia Farrow (John a Mary)
- Anna Magnani (Tajemství Santa Vittorie)
- Shirley MacLaine (Sweet Charity)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Gig Young (Koně se také střílejí)
- Anthony Quayle (Tisíc dnů s Annou)
- Jack Nicholson (Bezstarostná jízda)
- Mitch Vogel (Pobertové)
- Red Buttons (Koně se také střílejí)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Goldie Hawn (Kaktusový květ)
- Siân Phillips (Sbohem, pane profesore!)
- Marianne McAndrew (Hello, Dolly!)
- Brenda Vaccaro (Půlnoční kovboj)
- Susannah York (Koně se také střílejí)
Nejlepší hudba
- Burt Bacharach (Butch Cassidy a Sundance Kid)
- Leslie Bricusse (Sbohem, pane profesore!)
- Georges Delerue (Tisíc dnů s Annou)
- Ernest Gold (Tajemství Santa Vittorie)
- Michel Legrand (Šťastný konec)
Nejlepší originální píseň
- Rod McKuen (Nejlepší léta slečny Jean Brodieové) - "Jean"
- Sbohem, město C - "Goodbye, Columbus"
- Burt Bacharach (Butch Cassidy a Sundance Kid) - "Raindrops Keep Fallin' On My Head"
- Ernest Gold (Tajemství Santa Vittorie) - "Stay"
- Quincy Jones (Kaktusový květ) - "The Time For Love Is Any Time"
- Elmer Bernstein (Maršál) - "True Grit"
- Alan Bergman, Michel Legrand (Šťastný konec) - "What Are You Doing the Rest Of Your Life "
Nejlepší televizní seriál - drama
Nejlepší televizní seriál - komedie/muzikál
- The Governor & J.J.
- The Carol Burnett Show
- Love, American Style
- The Glen Campbell Goodtime Hour
- Laugh-In
Nejlepší herec v seriálu - drama
- Mike Connors (Mannix)
- Lloyd Haynes (Room 222)
- Robert Young (Marcus Welby, M.D.)
- Peter Graves (Mission: Impossible)
- Robert Wagner (It Takes a Thief)
Nejlepší herečka v seriálu - drama
- Linda Cristal (The High Chaparral)
- Denise Nicholas (Room 222)
- Eleanor Parker (Bracken's World)
- Peggy Lipton (The Mod Squad)
- Amanda Blake (Gunsmoke)
Nejlepší herec v seriálu - komedie/muzikál
- Dan Dailey (The Governor & J.J.)
- Tom Jones (This Is Tom Jones)
- Jim Nabors (The Jim Nabors Hour)
- Dean Martin (The Dean Martin Summer Show)
- Glen Campbell (The Glen Campbell Goodtime Hour)
Nejlepší herečka v seriálu - komedie/muzikál
- Carol Burnett (The Carol Burnett Show)
- Julie Sommars (The Governor & J.J.)
- Debbie Reynolds (The Debbie Reynolds Show)
- Lucille Ball (Here's Lucy)
- Barbara Eden (I Dream of Jeannie)
- Diahann Carroll (Julia)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1969 - The 26th Annual Golden Globe Awards (1968)
Nejlepší film - drama
Lev v zimě
Nejlepší film - komedie/muzikál
Funny Girl
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Vojna a mír - Rusko
- Nákupčí peří - Jugoslávie
- Hanba - Švédsko
- Nevěsta byla v černém - Francie
- Ukradené polibky - Francie
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Romeo a Julie - Velká Británie
- Smůla na patách - Velká Británie
- Dobrý den, paní Campbellová! - Velká Británie
- Joanna - Velká Británie
- Benjamin aneb Deník panice - Francie
Nejlepší režie
- Paul Newman (Rachel, Rachel)
- Carol Reed (Oliver!)
- Franco Zeffirelli (Romeo a Julie)
- William Wyler (Funny Girl)
- Anthony Harvey (Lev v zimě)
Nejlepší scénář
- Stirling Silliphant (Charly)
- Dalton Trumbo (The Fixer)
- James Goldman (Lev v zimě)
- Roman Polański (Rosemary má děťátko)
- Mel Brooks (Producenti)
Nejlepší herec - drama
- Peter O'Toole (Lev v zimě)
- Alan Arkin (Srdce je osamělý lovec)
- Alan Bates (The Fixer)
- Tony Curtis (Bostonský případ)
- Cliff Robertson (Charly)
Nejlepší herečka - drama
- Joanne Woodward (Rachel, Rachel)
- Mia Farrow (Rosemary má děťátko)
- Katharine Hepburn (Lev v zimě)
- Vanessa Redgrave (Lásky Isadory Duncanové)
- Beryl Reid (Likvidace sestry George)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Ron Moody (Oliver!)
- Walter Matthau (Podivný pár)
- Fred Astaire (Divotvorný hrnec)
- Jack Lemmon (Podivný pár)
- Zero Mostel (Producenti)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Barbra Streisand (Funny Girl)
- Gina Lollobrigida (Dobrý den, paní Campbellová!)
- Petula Clark (Divotvorný hrnec)
- Julie Andrews (Star!)
- Lucille Ball (Tvoje, moje a naše)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Daniel Massey (Star!)
- Beau Bridges (Pro lásku k Ivy)
- Martin Sheen (The Subject Was Roses)
- Hugh Griffith (The Fixer)
- Hugh Griffith (Oliver!)
- Ossie Davis (Lovci skalpů)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Ruth Gordon (Rosemary má děťátko)
- Barbara Hancock (Divotvorný hrnec)
- Jane Merrow (Lev v zimě)
- Abbey Lincoln (Pro lásku k Ivy)
- Sondra Locke (Srdce je osamělý lovec)
Nejlepší hudba
- Alex North (Boty svatého Petra)
- Michel Legrand (Případ Thomase Crowna)
- Nino Rota (Romeo a Julie)
- Krzysztof Komeda (Rosemary má děťátko)
- Richard M. Sherman (Chitty Chitty Bang Bang)
- John Barry (Lev v zimě)
Nejlepší originální píseň
- Alan Bergman, Michel Legrand (Případ Thomase Crowna) - "The Windmills of Your Mind
- Melvin Frank, Riz Ortolani (Dobrý den, paní Campbellová!) - "Buona Sera, Mrs. Campbell"
- Jule Styne (Funny Girl) - "Funny Girl"
- Jimmy Van Heusen (Star!) - "Star"
- Richard M. Sherman, Robert B. Sherman (Chitty Chitty Bang Bang) - "Chitty Chitty Bang Bang"
Nejlepší televizní pořad
Nejlepší televizní herec
- Judd for the Defense
- Peter Graves (Mission: Impossible)
- Raymond Burr (Ironside)
- Efrem Zimbalist Jr. (The F.B.I.)
- Dean Martin (The Dean Martin Show)
Nejlepší televizní herečka
- Diahann Carroll (Julia)
- Doris Day (The Doris Day Show)
- Hope Lange (The Ghost & Mrs. Muir)
- Elizabeth Montgomery (Bewitched)
- Nancy Sinatra (Místo zvané domov)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1968 - The 25th Annual Golden Globe Awards (1967)
Nejlepší film - drama
V žáru noci
Nejlepší film - komedie/muzikál
Absolvent
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Žít a užít - Francie
- Cizinec - Francie
- Ostře sledované vlaky - Československo
- Elvíra Madiganová - Švédsko
- Nemrava - Francie / Itálie
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Lišák - Kanada
- The Jokers - Velká Británie
- The Whisperers - Velká Británie
- Smashing Time - Velká Británie
- Odysseus - Velká Británie / USA
- Nehoda - Velká Británie
Nejlepší režie
- Mike Nichols (Absolvent)
- Mark Rydell (Lišák)
- Norman Jewison (V žáru noci)
- Arthur Penn (Bonnie a Clyde)
- Stanley Kramer (Hádej, kdo přijde na večeři)
Nejlepší scénář
- Stirling Silliphant (V žáru noci)
- Robert Benton, David Newman (Bonnie a Clyde)
- Buck Henry, Calder Willingham (Absolvent)
- William Rose (Hádej, kdo přijde na večeři)
- Lewis John Carlino, Howard Koch (Lišák)
Nejlepší herec - drama
- Rod Steiger (V žáru noci)
- Spencer Tracy (Hádej, kdo přijde na večeři)
- Paul Newman (Frajer Luke)
- Sidney Poitier (V žáru noci)
- Alan Bates (Daleko od hlučícího davu)
- Warren Beatty (Bonnie a Clyde)
Nejlepší herečka - drama
- Edith Evans (The Whisperers)
- Faye Dunaway (Bonnie a Clyde)
- Anne Heywood (Lišák)
- Katharine Hepburn (Hádej, kdo přijde na večeři)
- Audrey Hepburn (Čekej do tmy)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Richard Harris (Camelot)
- Richard Burton (Zkrocení zlé ženy)
- Dustin Hoffman (Absolvent)
- Ugo Tognazzi (Nemrava)
- Rex Harrison (Pan doktor a jeho zvířátka)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Anne Bancroft (Absolvent)
- Julie Andrews (Správná dívka)
- Audrey Hepburn (Dva na cestě)
- Vanessa Redgrave (Camelot)
- Shirley MacLaine (Sedmkrát žena)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Richard Attenborough (Pan doktor a jeho zvířátka)
- George Kennedy (Frajer Luke)
- Efrem Zimbalist Jr. (Čekej do tmy)
- John Cassavetes (Tucet špinavců)
- Michael J. Pollard (Bonnie a Clyde)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Carol Channing (Správná dívka)
- Lee Grant (V žáru noci)
- Prunella Ransome (Daleko od hlučícího davu)
- Beah Richards (Hádej, kdo přijde na večeři)
- Quentin Dean (V žáru noci)
- Lillian Gish (Komedianti)
Nejlepší hudba
- Frederick Loewe (Camelot)
- Henry Mancini (Dva na cestě)
- Elmer Bernstein (Správná dívka)
- Leslie Bricusse (Pan doktor a jeho zvířátka)
- Francis Lai (Žít a užít)
Nejlepší originální píseň
- Frederick Loewe (Camelot) - "If Ever I Should Leave You"
- Jimmy Van Heusen (Správná dívka) - "Thoroughly Modern Millie"
- Leslie Bricusse (Pan doktor a jeho zvířátka) - "Talk to the Animals"
- Ski Fever - "Please Don't Gamble with Love"
- Francis Lai (Žít a užít) - "Des Ronds dans l'Eau" ("Circles in the Water")
Nejlepší televizní pořad
Nejlepší televizní herec
- Martin Landau (Mission: Impossible)
- Andy Williams (The Andy Williams Show)
- Brendon Boone (Garrison's Gorillas)
- Ben Gazzara (Run for Your Life)
- Dean Martin (The Dean Martin Show)
Nejlepší televizní herečka
- Carol Burnett (The Carol Burnett Show)
- Barbara Stanwyck (The Big Valley)
- Nancy Sinatra (Movin' with Nancy)
- Barbara Bain (Mission: Impossible)
- Lucille Ball (The Lucy Show)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1967 - The 24th Annual Golden Globe Awards (1966)
Nejlepší film - drama
Člověk do každého počasí
Nejlepší film - komedie/muzikál
Rusové přicházejí! Rusové přicházejí!
Nejlepší film - drama
- Člověk do každého počasí
- Strážní loď Sand Pebbles
- Volání divočiny
- Kdo se bojí Virginie Woolfové?
- Profesionálové
Nejlepší film - komedie/muzikál
- Rusové přicházejí! Rusové přicházejí!
- Cestou na fórum se stala divná věc
- Gambit
- S mojí ženou ne!
- Teď už jsi velký chlapec
Nejlepší cizojazyčný film
- Muž a žena - Francie
- Dámy a pánové - Itálie
- Lásky jedné plavovlásky - Československo
- Hamlet - Sovětský Svaz
- Pas question le samedi - Francie / Izrael / Itálie
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Alfie - Velká Británie
- Dívka Georgy - Velká Británie
- Morgan, případ zralý k léčení - Velká Británie
- Romeo and Juliet - Velká Británie
- The Spy with a Cold Nose - Velká Británie
- Zvětšenina - Velká Británie / Itálie / USA
Nejlepší režie
- Fred Zinnemann (Člověk do každého počasí)
- Claude Lelouch (Muž a žena)
- Robert Wise (Strážní loď Sand Pebbles)
- Mike Nichols (Kdo se bojí Virginie Woolfové?)
- Lewis Gilbert (Alfie)
Nejlepší scénář
- Robert Bolt (Člověk do každého počasí)
- Ernest Lehman (Kdo se bojí Virginie Woolfové?)
- Robert Anderson (Strážní loď Sand Pebbles)
- William Rose (Rusové přicházejí! Rusové přicházejí!)
- Bill Naughton (Alfie)
Nejlepší herec - drama
- Paul Scofield (Člověk do každého počasí)
- Steve McQueen (Strážní loď Sand Pebbles)
- Max von Sydow (Havaj)
- Michael Caine (Alfie)
- Richard Burton (Kdo se bojí Virginie Woolfové?)
Nejlepší herečka - drama
- Anouk Aimée (Muž a žena)
- Virginia McKenna (Volání divočiny)
- Ida Kamińska (Obchod na korze)
- Natalie Wood (Zakázaný majetek)
- Elizabeth Taylor (Kdo se bojí Virginie Woolfové?)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Alan Arkin (Rusové přicházejí! Rusové přicházejí!)
- Walter Matthau (Štístko)
- Lionel Jeffries (The Spy with a Cold Nose)
- Michael Caine (Gambit)
- Alan Bates (Dívka Georgy)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Lynn Redgrave (Dívka Georgy)
- Jane Fonda (Každou středu)
- Vanessa Redgrave (Morgan, případ zralý k léčení)
- Shirley MacLaine (Gambit)
- Elizabeth Hartman (Teď už jsi velký chlapec)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Richard Attenborough (Strážní loď Sand Pebbles)
- Robert Shaw (Člověk do každého počasí)
- John Saxon (Grošák)
- Mako (Strážní loď Sand Pebbles)
- George Segal (Kdo se bojí Virginie Woolfové?)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Jocelyne LaGarde (Havaj)
- Sandy Dennis (Kdo se bojí Virginie Woolfové?)
- Geraldine Page (Teď už jsi velký chlapec)
- Vivien Merchant (Alfie)
- Shelley Winters (Alfie)
Nejlepší hudba
- Elmer Bernstein (Havaj)
- Francis Lai (Muž a žena)
- Toširó Majuzumi (Bible)
- Maurice Jarre (Hoří v Paříži?)
- Jerry Goldsmith (Strážní loď Sand Pebbles)
Nejlepší originální píseň
- Bert Kaempfert (A Man Could Get Killed) - "Strangers in the Night"
- John Barry (Volání divočiny) - "Born Free"
- Burt Bacharach (Alfie) - "Alfie"
- Francis Lai (Muž a žena) - "A Man and a Woman"
- Jim Dale (Dívka Georgy) - "Georgy Girl"
Nejlepší televizní pořad
Nejlepší televizní herec
- Dean Martin (The Dean Martin Show)
- Christopher George (The Rat Patrol)
- Ben Gazzara (Run for Your Life)
- Robert Culp (I Spy)
- Bill Cosby (I Spy)
Nejlepší televizní herečka
- Marlo Thomas (That Girl)
- Barbara Stanwyck (The Big Valley)
- Elizabeth Montgomery (Bewitched)
- Phyllis Diller (The Pruitts of Southampton)
- Barbara Eden (I Dream of Jeannie)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1966 - The 23rd Annual Golden Globe Awards (1965)
Nejlepší film - drama
Doktor Živago
Nejlepší film - komedie/muzikál
Za zvuků hudby
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Giulietta a duchové - Itálie
- La Ronde - Francie
- Rudovous - Japonsko
- Tarahumara (Cada vez más lejos) - Mexiko
- Paraplíčka ze Cherbourgu - Francie
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Drahoušek - Velká Británie
- Fortel, a jak ho získat - Velká Británie
- Kožené bundy - Velká Británie
- Othello - Velká Británie
- Třicet jedna ve stínu - Československo / Velká Británie
Nejlepší režie
- David Lean (Doktor Živago)
- John Schlesinger (Drahoušek)
- Robert Wise (Za zvuků hudby)
- Guy Green (A Patch of Blue)
- William Wyler (Sběratel)
Nejlepší scénář
- Robert Bolt (Doktor Živago)
- Philip Dunne (Ve službách papeže)
- Guy Green (A Patch of Blue)
- Stirling Silliphant (Na vlásku)
- John Kohn, Stanley Mann (Sběratel)
Nejlepší herec - drama
- Omar Sharif (Doktor Živago)
- Rod Steiger (Zastavárník)
- Rex Harrison (Ve službách papeže)
- Sidney Poitier (A Patch of Blue)
- Oskar Werner (Loď bláznů)
Nejlepší herečka - drama
- Samantha Eggar (Sběratel)
- Julie Christie (Drahoušek)
- Elizabeth Hartman (A Patch of Blue)
- Maggie Smith (Othello)
- Simone Signoret (Loď bláznů)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Lee Marvin (Dívka ze Západu)
- Jason Robards (Tisíc klaunů)
- Jerry Lewis (Láska na třetí)
- Jack Lemmon (Velké závody)
- Alberto Sordi (Báječní muži na létajících strojích)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Julie Andrews (Za zvuků hudby)
- Natalie Wood (Jaká je Daisy Cloverová)
- Barbara Harris (Tisíc klaunů)
- Jane Fonda (Dívka ze Západu)
- Rita Tushingham (Fortel, a jak ho získat)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Oskar Werner (Špión, který přišel z chladu)
- Telly Savalas (Bitva v Ardenách)
- Frank Finlay (Othello)
- Hardy Krüger (Let Fénixe)
- Red Buttons (Harlow)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Ruth Gordon (Jaká je Daisy Cloverová)
- Joyce Redman (Othello)
- Peggy Wood (Za zvuků hudby)
- Joan Blondell (Cincinnati Kid)
- Thelma Ritter (Láska na třetí)
Nejlepší hudba
- Maurice Jarre (Doktor Živago)
- Benjamin Frankel (Bitva v Ardenách)
- Henry Mancini (Velké závody)
- Riz Ortolani (Žlutý Rolls-Royce)
- Johnny Mandel (Písečný ptáček)
Nejlepší originální píseň
- Riz Ortolani (Žlutý Rolls-Royce) - "Forget Domani"
- Bobby Darin (That Funny Feeling) - "That Funny Feeling"
- Johnny Mandel (Písečný ptáček) - "The Shadow of Your Smile"
- Dívka ze Západu - "Ballad of Cat Ballou"
- Henry Mancini (Velké závody) - "The Sweetheart Tree"
Nejlepší televizní pořad
Nejlepší televizní herec
- David Janssen (Uprchlík)
- Ben Gazzara (Run for Your Life)
- David McCallum (The Man from U.N.C.L.E.)
- Don Adams (Agent Smart)
- Robert Vaughn (The Man from U.N.C.L.E.)
Nejlepší televizní herečka
- Anne Francis (Honey West)
- Mia Farrow (Peyton Place)
- Barbara Stanwyck (The Big Valley)
- Patty Duke (The Patty Duke Show)
- Dorothy Malone (Peyton Place)
Nová hvězda roku - herec
Nová hvězda roku - herečka
Cena Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu
1965 - The 22nd Annual Golden Globe Awards (1964)
Nejlepší film - drama
Becket
Nejlepší film - komedie/muzikál
My Fair Lady
Nejlepší film - drama
Nejlepší film - komedie/muzikál
Nejlepší cizojazyčný film
- Manželství po italsku - Itálie
- Sallah Shabati - Izrael
Nejlepší anglicky mluvený zahraniční film
- Girl with Green Eyes - Velká Británie
Nejlepší režie
- George Cukor (My Fair Lady)
- Peter Glenville (Becket)
- John Huston (Noc s leguánem)
- John Frankenheimer (Sedm květnových dní)
- Michalis Kakojannis (Řek Zorba)
Nejlepší herec - drama
- Peter O'Toole (Becket)
- Anthony Quinn (Řek Zorba)
- Richard Burton (Becket)
- Anthony Franciosa (Rio Conchos)
- Fredric March (Sedm květnových dní)
Nejlepší herečka - drama
- Anne Bancroft (The Pumpkin Eater)
- Geraldine Page (Drahoušek)
- Ava Gardner (Noc s leguánem)
- Rita Hayworth (Circus World)
- Jean Seberg (Lilith)
Nejlepší herec - komedie/muzikál
- Rex Harrison (My Fair Lady)
- Dick Van Dyke (Mary Poppins)
- Peter Ustinov (Topkapi)
- Peter Sellers (Růžový panter)
- Marcello Mastroianni (Manželství po italsku)
Nejlepší herečka - komedie/muzikál
- Julie Andrews (Mary Poppins)
- Sophia Loren (Manželství po italsku)
- Debbie Reynolds (The Unsinkable Molly Brown)
- Melina Mercouri (Topkapi)
- Audrey Hepburn (My Fair Lady)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Edmond O'Brien (Sedm květnových dní)
- Cyril Delevanti (Noc s leguánem)
- Lee Tracy (Ten nejlepší)
- Gilbert Roland (Podzim Cheyennů)
- Stanley Holloway (My Fair Lady)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Agnes Moorehead (Sladká Charlotte)
- Grayson Hall (Noc s leguánem)
- Elizabeth Ashley (Zbohatlíci)
- Ann Sothern (Ten nejlepší)
- Lila Kedrova (Řek Zorba)
Nejlepší hudba
- Dimitri Tiomkin (Pád říše římské)
- Jerry Goldsmith (Sedm květnových dní)
- Mikis Theodorakis (Řek Zorba)
- Laurence Rosenthal (Becket)
- Richard M. Sherman, Robert B. Sherman (Mary Poppins)
Nejlepší originální píseň
- Dimitri Tiomkin (Circus World) - "Circus World"
- Sunday in New York - "Sunday in New York."
- Ray Evans, Henry Mancini (Drahoušek) - "Dear Heart."
- John Barry (Srdečné pozdravy z Ruska) - "From Russia with Love".
- Jimmy Van Heusen (Kam se poděla láska) - "Where Love Has Gone."
Nejlepší televizní pořad
Nejlepší televizní herec
- Gene Barry (Burke's Law)
- James Franciscus (Mr. Novak)
- David Janssen (Uprchlík)
- Richard Crenna (Slattery's People)
- Robert Vaughn (The Man from U.N.C.L.E.)
Nejlepší televizní herečka
- Mary Tyler Moore (The Dick Van Dyke Show)
- Yvette Mimieux (Dr. Kildare)
- Dorothy Malone (Peyton Place)
- Julie Newmar (My Living Doll)
- Elizabeth Montgomery (Bewitched)