Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

Filatov

Ne tohle už opravdu ne. Tak dementní "vojáky" aby pohledal opravdu že jo. Jdou tou nejhorší cestou, nechají se obrat o věci, někoho zabijou, aby se vzápětí zbavily zbraně a nechali se znova lapit. Navíc je nejhorší to, že ani jednomu nevěříte, že je opravdu rekrutem americké armády. Dvě hvězdičky za dvě docela dobrý scény, ale jinak z toho nedostanu opravdu nic víc. ()

jenspifa

Kurna proč jinej rejža měli jste tam nechat Aju a dopadlo by to lépe. Tohle bylo o ničem pár efektů ale oproti prvnímu remaku těžký zklamání. ()

zeromen

O proti prvnímu dílu, velké zklamání. Taková natočená rychlokvaška. Pár dobrých scén a záběrů film nezachrání. A málo efektů, prostě se to nepovedlo. ()

Little_Sawy

Zřejmě tenhle film dosť nadhodnotím, dějově se mi to líbilo, mělo to vše co od takovéhoto filmu s mutanti očekávam. Opět se vracíme do hor, kde parta vybraných vojáků se seržem, jde hledat svou druhou deltu, která se jím "střatila" a neodpovída jim už několik hodín. Opět tady máme mutanty, obzvlášť se mi tutově líbil ten kameňákomutant, podobal se mi na toho kamenýho týpka z Fantastické čtyřky. Postavy byli taky celkem dobře zvládnuté, I když mi tam pár věcí chybělo. Ale bavila sem se, napětí zde fungovalo perfektně! A nechutný scény ani nemluvím, ti tu byli postačujúci, hlavně rozmlátení koulí kladivem, a rozmlácení držky že by se z ní dal udělat kečup na hranolky. ()

Jansuper

Když sem to dokoukal sem nevěděl zda mám dát 2 nebo 3 hvězdy ale každopádně sem si řekl že nebudu se zabývat takovou drobností a řekl sem si už je vlastně jedno jestli dám 2 nebo 3 hvězdy. Na rovinu a upřímně já říkám já nikdy nemusel filmy s vojáky armádou a vojenskými zbraněmi a s prvky co patří k vojně, první díl který patří k jednomu z mých nejoblíbenějších filmů a hororů zároveň, tak tohle u mě dost kleslo jako pokračování a působí mi to upřímně jako docela zbytečné které nemuselo nikdy vzniknout, to že tu z ničeho nic sem na misi musí vyjet nějaká skupinka vojáků a pak tu jen chodí se samopalama po kamenné poušti a občas se něco stane, občas je slyšet nějaký zvuk v povzdálí, občas na nějakého z nich vyskočí mutant a občas někoho zabije občas, někoho unese. Působilo to na mě upřímně trochu uměle to že tu po poušti jen chodí parta vojáků, nemohl sem se častokrát vyznat kde jak sou kde kam došli atd, nemohl sem kolikrát ani pochopit kdo se ztratil kdo ne, kdo kam zmizel kdo koho zabil atd, i když ta lokace té kamenné pouště celkově vypadá jako hodně dobře, mutanti sou teda jako fakt hodně pěkný a pěkně namaskovaný, lekačky no jako takový se mi zdáli moc umělý, lekl sem se párkrát trošku. Jako splatter a Gore teda pořádný, ale jako samotný ty killy nebyly až tak dobrý. Nevíme co se stalo třeba s tím mutantem jak měl brýle a pokud se nepletu nevíme co se stalo s tím mutantem který byl jakože hodný. Ani ten konec nebyl vysvětlen nechápu co se nakonci přesně stalo a ten mutant odkud je sledoval a kde tam měl kameru že je zkoumal kamerou přes počítač na tom místě kde nakonci poslední přeživší vyšly ven. Ale každopádně ten konec v té jeskyni (nebo dolu jak to nazvat) byl teda jako fakt epický padala mi fakt čelist, tam to teda bylo pořádný, až na to že tam nebyla až tak dobrá ta kamera, občas sem se těžko vyznal v té jeskyni co jak kde kdo je, kde kdo kam spad atd, co se týče napětí sem ho tam pocítil jen párkrát a to trochu. Vadilo mi jinak i občas někdy to chování těch vojáků, např unesli Missi a oni ne aby ji šli zachránit hned ale nejprve dojdou k tomu vchodu do jeskyně a tam s takovým klidem a takovýma chladnýma myslema to pomalu řeší ten plán co jak udělají nebo neudělají, takto se jinak i víckrát chovali za film což mi občas vadilo ()

Vena69

Trvalo to 4 filmy, ale nakonec se to povedlo! Tenhle film mě opravdu bavil. Pomohlo tomu především prostředí a zajímavý námět - kanibalové lovící příslušníky Národní gardy v zácviku - velice přímočaré a přesto zajímavé. A právě to je důvod, proč mě tento film jako první ze série Hory mají oči opravdu nadchnul. Zajímavé prostředí (které film dost dobře využívá) sympatické a občas dokonce (na horor) velice inteligentní postavy, pár velice vtipných scén (Barbar Hovnan mě fakt odjebal) a opravdu povedený gore. Tenhle film se nebojí zajít i tam, kde ostatní horory nacpou střih a nebo prostě najednou dovolí hrdinům vyhrát. Tady to tak lehké není, některé postavy si zažijí fakt peklo. Navíc není předem jasné, která postava je ,,ta hlavní" - není tady žádná Scream Queen ani Final Girl, kdokoliv může zemřít, děj není snadno předvídatelný. Ve své podstatě tedy film nabízí přesně to, co požaduje zkušený fanoušek hororu. Kamera byla občas horší, to musím přiznat, ale pořád se něco dělo a ani na chvilku jsem se nenudil. Doporučuji vynechat všechny ostatní ,,Hory" a podívat se jenom na tohle. 75 % ()

matop89 odpad!

Banda ultra tupych vojakov s este tupsim velitelom v pusti, ktory sa tvári na ultra top bojoveho veterana, no nevaha zobrat takmer celu jednotku na zachrannu akciu hned ako v dialke zbada jedno blikajuce zrkadielko. Konanie vojakov na urovni IQ hupajuceho konika..  Nedopozerane.. Odpad.. ()

Luboss7

Slabé pokračovanie výbornej jednotky, "ľakačiek" je tu neúrekom, v istých momentoch som sa dokonca bál :-) mutanti vyzerajú ešte "zmutovanejšie" ako v 1-tke ale ako tu už bolo spomenuté hádam v každom komentári, všetko to padá na retardovanej vojenskej jednotke/herecké výkony=katastrofa|dialógy trápne/, myslím že toto pokračovanie malo väčší potenciál ak by sa pri scénari a pri výbere hercov viac rozmýšľalo. ()

Bobeš14

Tak čekal sem dost velkou chujovinu ale tak hrozný to zas nebylo.Ano,vojáci sou opravdu vycvičení tak na knoflíkovou válku(nějak sem nepochopil ten jejich trenink s ostrýma nábojema a hlavně funkčníma granátama + "dojemný" video syna jedný vojandy) a pak ten konec jak přes kopírák z prvního dílu(že by třetí díl?určitě ano).Jinak to šlo,potěšilo mě dost (ne)chutných scén a musím zmínit taky barbara hovnana(tim myslím to pojmenování,scéna s nim byla spíš k smíchu).Takže slabší 3. ()

Boris18

Řekl bych že film dosahuje stejné kvality, co se týče zabíjení, jako jednička. Ale tak trapnou vojenskou jednotku snad nemáme ani my češi.Nedivím se těm, kteří tady dávají 1-2 hvězdičky, myslím si že tento film pro ně prostě není.Mě osobně se film líbil. ()

pajjaH

Tohle už se s jedničkou snad ani nedá srovnávat! Začátek dobrej,ale pak spíš čekáte kdy to konečně skončí. Pokud si nechcete kazit dobrej dojem z jednicky, tak na to ani nekoukejte.. ()

Matio

O proti prvnímu dílu až příliš debilní scénář. Chápu, že vojáci byli teprve ve výcviku, ale jednotka, kterou by předčili i záklaďáci AČR, to už bylo i na mě moc. Základní pravidlo: všichni se musíme rozdělit, nejlepší cesta vede přes tuhle nejtmavší díru, zbraně jsou netřeba, ubráníme se rukama atd. První půlka filmu byla až příliš. Druhá nebyla o moc lepší, ale budiž. 2* jedna za to, že dokázali pobít většinu hnusáků, druhá hrabání se v mozku. ()

Nepl

Nepožaduji po akčním hororu přehršel logiky, ale co je moc, to je moc.... Skupina vojáků a vojaček se chová jak malé děti, uprostřed pouště najdeme dvě namalované a upravené vojandy z nichž jedna si několikrát přehrává na vlastním mobilu video se svým synem... Jedna hvězdička snad jen za poměrně povedené masky. ()

arianne

Tak toto sa remaku od pana rezisera Aju nemoze ani rovnat. Aj ked uvodnych par minut ( predpokladam, ze mu to poradil niekto z Ajovho timu ) je slusnych, zbytok stoji za staru belu...dejovo, scenaristicky, rezisersky, hudobne, strihovo...proste vseko zle...:( Radsej si idem pusit "jednotku" :) ()

-rooney-

Za mě musím říct že se mě Hory mají oči 2 líbila hodně. Členové národní gardy proti lidským mutantům,to je téma které mě bude vždycky zajímat. Jessica Stroup v roli vojandy se mě hodně líbila.. ale čekal jsem že to bude krapet "strašidelnější" .. jednička mě přišla hrozivější. Ale i tak oba díly dobrý. Jsem zvědavej jestli se dočkáme i Hory mají oči 3. ()

4NU8IS

Dosť krvavé a dosť nuda. Pochybujem že by niekde existaovala taká neschopná vojenská jednotka. Jediné co je na tomto filme dobré je zobrazenie coho je clokek schopný keď mu ide o život. Len preto ta hviezdička. Inač je to absolutna blbosť tak ako jednotka. ()

dude_sal

no mierne sklamanie. dalo sa na to pozerat ale film neponuka nic nove. vsetko sme uz niekde videli a poculi. proste len zase raz nove druhy vrazd a porcovania tentokrat vojakov. ()

mariuhanka

Šílená nuda! Bylo vidět jak se snaží to udělat ještě strašidelnější, šílenější a nechutnější než jedničku. Bohužel se to nepovedlo! Ještě k tomu jak to bylo natáčeno uvnitř tmavých hor, jsem pořádně nic neviděla! ()