Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Dampfer

Jsem už asi na Marvel zlý, ale hranice si přeci jen stanovuje sám. Civil War rozhodně překonává druhého kapitána vtipem i příběhem, snad ve všem válcuje hrozného Ultrona, ale stále mi nenabídl to, co možná až naivně očekávám od dalšího komiksového filmu. Buďto solidní pocit z vtipné a hravé komixárny, což snad přinesou opět Strážci galaxie, nebo epický WOW! výkřik, který naposledy u Marvelu na výbornou zvládla První třída. Jenže třetí kapitán je další "v řadě". Ne že bych se nebavil, jenže krátkou dobu předem jsem si dal příjemnou Antmanovskou jednohubku a očekával jsem nášup v podobě tohohle filmu. To byla chyba. Nový Spider Man a zapojení mravenčího superhrdiny skvělé, rozmanitost prostředí taky a Daniel Brühl sedl perfektně, ale co ta slibovaná gradace? Rozhádání týmu Avengers by se mělo založit na něčem lepším než vytahováním smetí z minulosti a i úloha Buckyho mě nechávala v klidu, i když jsem cítil, že toto tvůrci nechtěli. Holt, jsem přemlsaný komiksovými filmy, ovšem parta Stana Leeho nám své filmy dává v takovém tempu, že to nejde jinak. Jestli chtějí překvapit a vystoupit ze sobě samým naordinované lajny, ať se snaží víc. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Jó, akce a efekty dobrý, ale pořád dokola a nějak nepoznám rozdíl od předchozích dílů. Čím víc Avengerů, tím víc "slátanina". ()

Godhaj

,,I don’t know if you have been in the fight before but there’s usually not this much talk.“ Dvě a půl hodiny patosu, cool hlášek a sterilních soubojů nesmrtelných hrdinů jsou víc, než dokážu snést. Příběh se snaží zkombinovat co nejvíce už jednou řečeného dohromady, a to se mu docela daří. Jenže postavy se chovají jako pitomci a jsou schopné se navzájem postavit proti sobě kvůli zcela evidentnímu kalkulu proti nim. Hlášky nudí stejně jako velkolepé souboje, při nichž se srovná se zemí obrovské letiště, ale nepadne ani kapka krve, a asi ani kapka potu. Jediné, co mě zaujalo, byla jako obvykle Scarlett Johansson, která ale bohužel nedostala víc prostoru. Jinak se pro mě jedná o zcela zbytečný film. ()

papadoce

Na môj vkus tam bolo až príliš veľa super hrdinov na sólovku. Samozrejme akcie prvotriedne, Scarlett prudko j********, ale skôr sa tomu hodil názov Evendžr než Kapitán. A je to prvá smutná časť marveláckej série a teda predzvesť toho čo príde. Bude smutno. ()

wOOzIe

Jsem prostě spíš fanoušek sólovek, zase všechno možné smotané dohromady, nelogický příběh, hlavně aby se tam porubali, jediný svěží vítr přineslo uvedení spidermana, ale opět raději bych ho neplácal dohromady jako dalšího avangera. Jinak akční sekvence jsou velmi kvalitně provedené a občas je to i zábava sledovat. ()

Maniik88

Mne tá roztržka vo vnútri tímu neprišla moc uveriteľná na to aby sa začali spolu obtĺkať. Možno tá medzi kapitánom a Starkom ešte hej. No večne spravodlivý kapitán tentokrát otočil a podľa mňa moc logiky či spravodlivosti v jeho chovaní nebolo. A tak to bolo ťažšie uveriteľné. Páčil sa mi úvod, nové postavy Spidermana a Panthera aj chladne psychopatický Brühl. Určite bude mať film presah ďalej, žeby v Avengers 3? No to si neviem predstaviť skombinovať temnú nehumornú atmošku kapitánov do vtipných Avengers. Tentokrát mi to prišlo akési zdĺhavé a miestami nudnejšie, preto iba 3*. No semienko neistoty bolo zasadené a som teda zvedavý ako si s tým poradia ďalej. ()

Scraffy

Veľmi, veľmi veľký priemer. Postáv tu je veľa a akčné scény sú chaotické. Jednoducho to už začína nadobúdať dojem, že je z toho veľa akcie a žiadny príbeh. A ten príbeh tam je! Len cez to všetko je strašne nepriehľadný. Začínam sa obávať, ako dopadnú Avengers 3, kde je ešte viac postáv. ()

tynuska37

Nejdřív všichni někoho honili a mlátili, pak jedni z nich začali honit a mlátit druhé z nich a třetí z nich zase ty čtvrté a nakonec už se jenom honili a mlátili všichni mezi sebou a já si každých pět minut musela v hlavě násilně rekapitulovat, proč že se teda tohle všechno vlastně děje a k čemu to jako směřuje, ale nakonec to ani nebylo potřeba, protože ono to k ničemu extra vůbec nesměřovalo, očividně to měla být prostě jenom další přehlídka bouchačů od Marvelu a ranařů, co pro ně dělají triky. Ale na narvaný kinosály a červený hodnocení to asi dneska stačí, nebo jinak nevím, jak si to vysvětlit... ()

ardno5

Tak očekávaný film... Asi jsem čekal nářez všech možných hrdinů jako v komiksu, ale asi jsem čekal moc.. První polovina filmu se tváří jako topová marvelovka, ale pak slábne tempo. Vidím to na 80% ()

Meev

Film by se měl jmenovat: "Avengers": Občanská válka, protože film není o Kapitánovi, ale o všech ostatních, zajímavě zpracovaný film. Nečekal jsem od toho víc.Čekal jsem od toho něco jiného. Podle mě by se do filmů o superhrdinech neměli tahat ostatní, toť vše, hezký film. ()

Shitonit

TAk já nevim, hvězdy dávám za celkové zprcování, to je jako vždy fajne, ale jinak jakože dějově mě to spíš dost neba, páč jsem číhal na větší nářez. A ktomu všemu mi tam chyběl nadrženej Thor a Jan Tleskač. ()

snebka

Opravdu se to jmenuje Kapitán Amerika? Spíš mi to přijde jako Iron Man 4 nebo malí Avengeři. Co dodat linka mezi Capt. Amerikou a Burnsem mě štvala už v druhém díle a teď je i hlavním plotem dílu třetího. Frustrace přetrvala až do závěrečných minut. Co se nových postav týče tak nový představitel Spider Mana mi přišel zajímavý a na film s ním už se těším. Ant Manna jsem jako neznalec universa Marvelu viděl před třemi lety v kině a líbilo se mi to. Byť se mi film po příběhové stránce nelíbil, bylo v něm i dost světlých okamžiků např. poměrně dlouhá bitka mezi všemi (dostupnými) Avengery byla hodně povedená. Suma sumáru s odřenýma ušima za **** 70/100 ()

Bezda22

Asi jeden z nejlepších filmů ze série MCU. Tady je vidět, že Stark je ve vážnější a nevtipkující roli stejnej král, jako jindy. Bez něj by Avengers prostě nefungovali. Je dobrý, že to otevírá dveře dál do příběhu. Přijde mi to strašně dlouhý a jsou tam "hluchý" místa, kde se vlastně neděje vůbec nic, ale snaha o dění je velká. No, každopádně je super aspoň to, že se příběh sune pěkně dál. A za Spider-Mana díky a 4* vem si, Kapitáne třetí... 75% ()

RedRose

povazuji se za fanouska marvelu a s timto filmem mam jednoduse problem v tom, ze proti sobe stoji oblibene postavy a na to se nediva dobre... dve tretiny filmu se Capitan chova jako idiot na protest proti smlouve (Hawkeye, Scarlet Witch a Ant-Man jsou na jeho stranu natlaceni asi jen scenarem) a kdyz se rekne Bakky, tak je jako male ublizene decko... v posledni tretine zase IronMan neunese novou informaci o smrti rodicu z cehoz dojde k souboji s Capitanem, ktery ho malem zabije (posledni uder stitem miril na hlavu bez helmy!)... jejich vzajemna rivalita byla vzdy fajn, ale tohle uz byl extrem ktery jsem videt asi nechtel... mimo to je fim zpracovan vysoce kvalitne jak jsme od marvelu zvykli, a predevsim civilnejsi Tony Stark byl velice prijemny a novy Spider-Man byl doslova skvely! ()

Azrail

Po třetím Iron Manovi nejsilnější MCU snímek v rámci osobního příběhu. Emoce, osobní msty, jednání postav, chemie mezi jednotlivými hráči - vše tu funguje, tak jak má. Výborné akční scény, i když je film na můj vkus trochu moc šedý. Kdyby nebyl příběh tak roztahaný a místy nepřešlapoval na místě, neváhal bych hodnotit do plných. Takto si ode mě snímek vysloužil "jen" nějakých 85%. Ale skvělých. Bratři Russoovi prostě ty temnější snímky v rámci univerza zvládají bravurně. ()

tlesk

Ačkoli tomuto filmu mnozí přezdívají „Avengers 2,5“ a skutečně to je částečně pravda díky účasti celé řady postav, o Avengerech tento snímek doopravdy není. Cílí totiž na klín, vražený mezi dva vůdčí superhrdiny, tedy Captaina Americu a Iron Mana. Klín přichází zprvu v osobě generála Rosse (známý „protivník“ Hulka), který tvrdě prosazuje zákon o povinné registraci superhrdinů. Což v praxi znamená, že každý hrdina musí zveřejnit svou totožnost a podřídit se autoritě vlády USA. S tímto překvapivě souhlasí svého času rebel Tony Stark, zatímco Steve Rogers je jako živoucí symbol Ameriky a všech ctností naopak proti. Zcela zásadní roli v příběhu pak sehrává Bucky Burnes, který je v mnoha ohledech právě tím druhotným klínem, jenž vyvolá mezi dvěma dominujícími hrdiny spor na život a na smrt. Podnítí jej Helmut Zemo, který na rozdíl od komiksové předlohy nemá žádný kostým a jde o záporáka s až překvapivě lidským rozměrem a motivací, která navíc výborně zapadá do posloupnosti univerza. Bratři Russoové zde ve svém druhém snímku MCU prokázali schopnost ukočírovat film s velkým množstvím postav a kvalitním padouchem, což se později mělo plně projevit v Infinity War, kterou po odchodu Josse Whedona dostali na starost. V tomto filmu se pak mimo jiné poprvé představil v rámci MCU Spider-Man s tváří Toma Hollanda, a Black Panther, jehož hraje Chadwick Boseman. ()

wege

Dohánění restu, Marvel: Jako objektivně, filmy s kapitánem jsou zatím to nejlepší, co Marvel nabízí. Zároveň se mi líbily více, když tam nebylo 12 superhrdinů. Nedostali moc prostoru a bylo to ke škodě celému filmu. Dlouhodobě mě někteří z nich serou a nechci je v těch filmech vlastně ani vidět. Zároveň, bez znalosti komiksů, jsou některé posuny ve vývoji a rozmyšlení některých postav pro mě nepochopitelné. Hlavně Stark, pak proč a jakou stranu si zvolila Black Widow, vždyť šla proti Hawkeymu! Ale zase vstup Spidermana byl super a uznávám, že díky těm „novým“ hrdinům působí ta akce fakt skvěle a zároveň si nechává takový pěkný vtipný nadhled. ()

pmusic

Tak mám zase jednou po delší době pocit, že jsem byla na úplně jiném filmu než zbytek pisatelů místních recenzí. Patřím k fandům Marvelovek, ale tohle se dle mého vážně nepovedlo! Hned v úvodu mě vytočila zbytečně roztřesená kamera, špatný střih bojových scén (např. u Scarlett Johansson to bylo přímo do očí bijící!), ale říkala jsem si, že je to teprve rozjezd a až se začne rozvíjet nějaký příběh, začne film nabírat na otáčkách. Bohužel k takovému bodu jsem nakonec vůbec nedospěla. Co jsem ale viděla, byla ultra-přeplácaná akční podívaná s přebytkem hrdinů, kteří mi do příběhu dost často vůbec ani nepasovali. Dějová linka byla velmi podprůměrná, dialogy vyumělkované, bojové scény fušérsky počítačově zpracované, absence Starkových ironických poznámek měla být zřejmě nahrazena pár vtipy s "kids-Spidermanem", ale to zkrátka nestačí - tedy aspoň ne mně. ()

BardDeLune

Je dobře, že se film tolik lišil o komiksu, zejména z pohledu počtu postav, již tak se nedostalo pozornosti všem (zejména Vision byl dost zatažen do pozadí). Celkově však pro mne jedna z nejkvalitnějších Marvelovek, zejména co se týká scénáře. Ten byl v tomto případě na rozdíl od Avengers chytřejší. Největším tahákem filmu je však neuvěřitelná akčnost, která začíná hned s první scénou a neskončí až do té poslední. Snažili se také o nasazení větší reálnosti, ačkoliv jiným způsobem, než jakým to zkouší DC. Pro mne velmi kvalitní tři hodinky. • Vynikající představení jak Spider-Mana (konečně), tak Black Pantera / 85% ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)